WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Łódź: Ukradli milion emerytom! Oszukiwali metodą "na policjanta"

Łódź: Ukradli milion emerytom! Oszukiwali metodą "na policjanta"

19.11.2016, godz. 02:00
Ukradli milion emerytom
foto: CEZARY PECOLD/SUPER EXPRESS

Nie ma tygodnia, żeby media nie ostrzegały przed oszustami czyhającymi na majątki starszych osób, a mimo to naiwni seniorzy wciąż dają się omamić fałszywym wnuczkom i policjantom. Łódzcy śledczy posłali właśnie za kratki trzyosobowy gang, który metodą "na policjanta" wyłudził od emerytów grubo ponad milion złotych.

Metoda była prosta i skuteczna. Naciągacze dzwonili do staruszków i podawali się za policjantów. - Dzień dobry, tu aspirant Krzysztof Kowalski z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi - mówił do słuchawki jeden z nich. - Prowadzimy śledztwo w sprawie grupy przestępczej, która zajmuje się sprzeniewierzaniem pieniędzy klientów banków. W sprawę zamieszani są również pracownicy placówek finansowych. Dla bezpieczeństwa pani oszczędności prosimy o wycofanie wszystkich pieniędzy z konta i przekazanie ich funkcjonariuszom. Proszę nie rozmawiać z pracownikami banku, tylko postępować zgodnie z instrukcją.

Emeryci dawali się nabrać. Jeżeli nie mieli oszczędności, oszuści wyłudzali od nich kosztowności. Jedna z kobiet przekazała im obraz Kossaka o wartości 80 tys. zł.

Hersztem bandy był Marcin U. (36 l.). To on telefonował do ofiar. Jego kumple - Kamil S. (23 l.) i Wiktor O. (27 l.) - odgrywali role gońców, którzy odbierali łupy. Gang działał od grudnia 2014 roku do stycznia 2016 roku. Łącznie metodą "na policjanta" jego członkowie wyłudzili 1 mln 200 tys. zł. Wszyscy zostali już aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

Zobacz: TVN24: Kajetan P. będzie uznany za niepoczytalnego

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: