WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Lunatyk wybudzony ze śpiączki zbiera na wózek

Lunatyk wybudzony ze śpiączki zbiera na wózek

06.09.2016, godz. 05:00
Lunatyk wybudzony zbiera na wózek
foto:

Był świetnie zapowiadającym się sportowcem, właśnie zdał maturę, życie stało przed nim otworem. Niestety, Daniel Kowal (22 l.) niespodziewanie uległ wypadkowi. Lunatykując, wypadł przez okno z drugiego piętra. Chłopak cudem uciekł śmierci, a teraz zbiera na aktywny wózek inwalidzki. Dzięki niemu będzie mógł studiować.

Daniel Kowal z Tropiszowa (woj. małopolskie) miał przed sobą wspaniałą karierę sportową. Grał w pierwszoligowym klubie piłki ręcznej. Przygotowywał się właśnie do nowego sezonu i był na zgrupowaniu w Sosnowcu. W nocy, lunatykując, wypadł z okna drugiego piętra. Spadł na beton.

- Zdarzało mi się chodzić nocą po domu we śnie, bliscy odprowadzali mnie do łóżka - opowiada Daniel.

Wypadku w ogóle nie pamięta. Tak jak i mrocznego czasu po nim. Przez trzy tygodnie był w śpiączce farmakologicznej. - Nie było z nim żadnego kontaktu, był jak warzywo - wspomina te traumatyczne chwile mama Daniela.

Chłopak stłukł płuca, serce i doznał poważnego urazu czaszkowo-mózgowego. Miał liczne krwiaki. Rokowania były beznadziejne. Ale Daniel wyrwał się śmierci i zaczął wracać do zdrowia. Ku radości rodziców pewnego dnia zaczął mówić. Po czterech miesiącach wrócił ze szpitala do domu. Każdego dnia się rehabilituje. Oprócz ćwiczeń z rehabilitantem chłopak sam trenuje. Przeszedł też kilka operacji.

W październiku Daniel zaczyna studia na krakowskiej Akademii Ekonomicznej. Żeby mógł dojeżdżać na zajęcia i sprawnie poruszać się po budynku uczelni, potrzebny jest aktywny wózek inwalidzki, czyli dopasowany do jego potrzeb i schorzeń. - Pomóżcie mi zostać studentem - prosi Daniel.

Zobacz także: Łódzkie. 74-latek wjechał w kondukt pogrzebowy! Są ranni

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: