WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Magda i Marzena pojechały do Francji na wakacje. Zginęły w zamachu [ZDJĘCIA]

Magda i Marzena pojechały do Francji na wakacje. Zginęły w zamachu [ZDJĘCIA]

15.07.2016, godz. 21:00
Dwie Polki zginęły w zamachu
Magdalena C. foto:

To miały być wakacje ich życia! Cztery siostry pojechały na upragniony wypoczynek do Francji. Najstarsza Dorota (24 l.), Magda (+21 l.) Marzena (+20 l.) i najmłodsza Gabrysia (18 l.). W domu zostawiły tatę i dwóch młodszych braci. Nie wiedziały tylko, że nie wrócą wszystkie. Szaleniec pochodzenia tunezyjskiego tego wieczoru postanowił urządzić krwawą jatkę podczas narodowego święta Francuzów – Dnia Bastylii.

– Tata narzeczonego najstarszej wnuczki ma dom na Lazurowym Wybrzeżu, dlatego dziewczynki tam pojechały – opowiada roztrzęsiona babcia Helena Chrzanowska. Wnuczki miały wrócić w niedzielę. Cała rodzina, a zwłaszcza najmłodszy z braci Piotruś czekali na ich powrót z utęsknieniem. – O tragedii dowiedzieliśmy się od razu. Późnym wieczorem w czwartek, zadzwoniła do nas Dorotka, zanosiła się z rozpaczy – dodaje zapłakana babcia. Jak wynika z jej relacji siostry na chwilę rozdzieliły się. Dorota z Gabrysi odłączyły od Magdy i Marzeny. Wtedy rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum, akurat tam gdzie stały.

Wczoraj w Krzyszkowicach odbyła się Msza za dusze sióstr, a także za ich mordercę. Kościół był pełen. – Taka jest nasza wiara, Bóg każe modlić się za naszych prześladowców – mówi ksiądz proboszcz Jan Antoł. To nie pierwsza tragedia jaka spotkała tą rodzinę. Cztery lata temu zmarła mama sióstr, osierociła sześcioro dzieci.

Czytaj też: KRWAWY zamach w Nicei! Dwie Polki wśród ofiar [Relacja na żywo]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: