WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska MAKABRYCZNE ZDJĘCIA OFIAR katastrofy smoleńskiej NIE POCHODZĄ z ROSYJSKIEGO ŚLEDZTWA

MAKABRYCZNE ZDJĘCIA OFIAR katastrofy smoleńskiej NIE POCHODZĄ z ROSYJSKIEGO ŚLEDZTWA

17.10.2012, godz. 16:03
Wrak Tu-154
foto: EAST NEWS

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wydał oficjalne oświadczenie, w którym stwierdził, że opublikowane na rosyjskich stronach internetowych zdjęcia ciał ofiar katastrofy smoleńskiej nie pochodzą z dokumentacji rosyjskiej.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej jest odpowiedzialny za śledztwo w sprawie katastrofy samolotu, który przewoził Polaków 10 kwietnia 2012 roku do Smoleńska. W związku z aferą, jaką wywołała publikacja fotografii ciał ofiar smoleńskich zajął on stanowisko w tej sprawie.

Komitet Śledczy oznajmił, że krążące po internecie zdjęcia nie pochodzą z rosyjskiego śledztwa. Oznajmił również, że podjęto już kroki zmierzające do ustalenia kto opublikował fotografie i w jakim celu. Komitet Śledczy FR dąży także do usunięcia zdjęć ze środków masowego przekazu.

Bloger, który opublikował zdjęcia podaje się za mieszkańca Baranułu, rosyjskiego miasta w Kraju Ałtajskim. Sugeruje, że 10 kwietnia 2010 roku nie doszło do katastrofy na lotnisku w Smoleńsku - polski samolot miał wylądować, polityków rozstrzelano, a potem upozorowano katastrofę.

Jeśli zdjęcia są prawdziwe i nie pochodzą z rosyjskiego śledztwa to musiała je wykonać osoba biorąca udział w akcji ratowniczej lub identyfikacji zwłok ofiar katastrofy.

Czytaj więcej: Skandal z TRUMNAMI ofiar KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: