WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Mała Nikola potrzebuje najdroższego leku na świecie! Możesz pomóc

Mała Nikola potrzebuje najdroższego leku na świecie! Możesz pomóc

07.08.2017, godz. 16:20
Zbiórka dla 23-miesięcznej Nikoli na najdroższy lek na świecie
foto: Siepomaga.pl

23-miesięczna Nikolka pilnie potrzebuje pomocy. Cierpi na niezwykle uciążliwą i rzadką chorobę, która niszczy jej nerki. Niespełna dwuletnia dziewczynka jest nieustannie poddawana wyczerpującym dializom, a jej życie to wyścig z czasem. Jej dzielna mama zapewnia jej pieczołowitą opiekę, jednak jej najmniejszy błąd może kosztować Nikolę życie. Jedyna nadzieją jest najdroższy lek na świecie - "Soliris".

- Cena za życie mojej Nikolki to ponad milion zł, a czas jest naszym zabójcą. Błagam o pomoc, bo już nie mogę patrzeć, jak bardzo cierpi moje dziecko - tymi słowami zaczyna się dramatyczny apel mamy chorej dziewczynki na stronie siepomaga.pl. Nikola cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną o nazwie AHUS, czyli Atypowy zespół hemolityczno mocznicowy. Dziewczynka musi być poddawana dializom przez 16 godzin dziennie. Ponadto, jest karmiona dojelitowo. - Wstaję rano już bez zegarka, sprawdzam maszynę do dializ, parametry płynów znam już na pamięć. Obserwuję moją córeczkę tak uważnie, jak tylko się da, bo nie może mi nic umknąć, żadne opuchnięcie, zaczerwienienie, żaden grymas, temperatura. Jedno przeoczenie i może być za późno na ratunek. - opisuje matka. Jedyną nadzieją jest najdroższy lek na świecie, czyli "Soliris". Bez niego choroba zniszczy kolejno każdy narząd w ciele Nikolki, doprowadzając do śmierci. Bez niego nie ma szans na żaden przeszczep.

Nikolce można pomóc przekazując darowiznę za pośrednictwem portalu siepomaga.pl, albo przelewem tradycyjnym. Dane do przelewu oraz link do zbiórki na siepomaga.pl zamieszczamy poniżej:

Odbiorca:
Fundacja Siepomaga
ul. Za Bramką 1
61-842 Poznań

Numer w Alior Banku:
65 1060 0076 0000 3380 0013 1425
IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW

Tytułem:
6597 Nikola Kępka darowizna

ZOBACZ: Nienarodzona Laura potrzebuje pomocy

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: