WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Malbork. WYBUCH na lekcji chemii spalił twarz uczniowi

Malbork. WYBUCH na lekcji chemii spalił twarz uczniowi

19.05.2017, godz. 05:00
Szkolny eksperyment eksplodował mi w twarz
foto: Marcin Gadomski/Super Express

Koszmar podczas lekcji chemii w Malborku. 17-letni Mikołaj przeprowadzał prosty eksperyment, kiedy nagle mieszane przez niego substancje eksplodowały! Jego odzież stanęła w płomieniach, języki podsycanego chemią ognia wypaliły też dziury w ochronnych okularach! Tylko cudem chłopak ocalił wzrok, ma jednak koszmarnie poparzoną twarz i dłonie. Lekarze nie wykluczają, że będzie potrzebny przeszczep skóry!

Mikołaj to zdolny uczeń klasy o profilu chemicznym w II Liceum Ogólnokształcącym w Malborku. Klasa właśnie przygotowywała się do dni otwartych, dlatego uczniowie pracowali nad specjalnymi eksperymentami. Korzystali z przechowywanych w szkole substancji, które - jak zapewnia dyrekcja - nie były przeterminowane.

- Zabrałem się za mieszanie w moździerzu siarki, manganianu potasu i gliny. Teoretycznie te substancje nie powinny były same zareagować - opowiada nam uczeń.

Ale do reakcji doszło i to gwałtownej - eksperyment dosłownie eksplodował mu w twarz! Płomienie błyskawicznie stopiły jego gumowe rękawiczki.

Największe jednak szczęście, że Mikołaj miał na sobie swoje własne, specjalne okulary.

- Kiedy to eksplodowało, zareagowałem odruchowo. Wybiegłem z klasy, zrzuciłem z siebie płonące rękawiczki i okulary. Kiedy myłem pod wodą ręce, kolega podniósł z ziemi moje okulary. Miały wypalone dziury! - opowiada nam 17-latek.

Chłopak został helikopterem przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. Lekarze, którzy go tam badali, nie mają wątpliwości - ochronne okulary ocaliły mu wzrok!

Najbardziej ucierpiały jego dłonie. Nie jest niestety wykluczone, że Mikołaja czeka przeszczep skóry.

Koszmarnym wypadkiem zajęła się już policja i inspekcja sanitarna. Śledztwo wyjaśni przede wszystkim, czy faktycznie substancje, jakie mieszał Mikołaj, były dobrze składowane i bezpieczne.

Zobacz także: Ziobro zdradza: Ciało Magdaleny Żuk JEST JUŻ w Polsce! W piątek kolejna sekcja

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: