WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Mariusz Trynkiewicz NA WOLNOŚCI dzień PIERWSZY. Relacja NA ŻYWO. TRYNKIEWICZ JEST WE WROCLAWIU

Mariusz Trynkiewicz NA WOLNOŚCI dzień PIERWSZY. Relacja NA ŻYWO. TRYNKIEWICZ JEST WE WROCLAWIU

14.02.2014, godz. 13:15
Mariusz Trynkiewicz prawdopodobnie był w jednym z policyjnych aut wyjeżdżających z więzienia w Rzeszowie
Mariusz Trynkiewicz prawdopodobnie był w jednym z policyjnych aut wyjeżdżających z więzienia w Rzeszowie. foto: x-news

TRYNKIEWICZ jest WE WROCŁAWIU. Tam zamieszka najprawdopodobniej przez kilka dni. Co później? We wtorek 11 lutego skończył 25-letnią odsiadkę. Odpowiedzialny za śmierć czterech niewinnych chłopców morderca i pedofil wyszedł na wolność! Wyjechał prawdopodopodobniew jednym z czterech busów, które po godz. 20 opuściły więzienie. Jego adwokat - mec. Marcin Lewandowski mówi, że Trynkiewicz boi się reakcji społeczeństwa. Czy tak jest naprawdę?

CZYTASZ RELACJĘ Z PIERWSZEGO DNIA TRYNKIEWICZA NA WOLNOŚC - KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO AKTUALNEJ RELACJI>>>

mariusz-trynkiewicz-prawdopodobnie-byl-w-jednym-z-policyjnych-aut-wyjezdz
Mariusz Trynkiewicz prawdopodobnie był w jednym z policyjnych aut wyjeżdżających z więzienia w Rzeszowie. foto: Super Express

Trynkiewicz wyszedł z więzienia - dokładny opis sytuacji:

Około godziny 20.00 z terenu więzienia wyjechały cztery samochody - Ducato w kolorze srebrnym metalic (ciemny srebrny). Samochody były nieoznakowane. Dwa skręciły w lewo, a dwa w prawo. Po około dwóch minutach z ogromną prędkością z więzienia wyjechały: mitsubishi pajero oraz kia ceed. Oba skręciły w lewo.

Policja ustawiła blokadę, by nie można było pojechać za żadnym z samochodów.

Poza dziennikarzami Super Expressu na miejscu czuwali reporterzy Faktu, Polskiej Agencji Prasowej, Gazety Wyborczej oraz kilku telewizji: Polsat News, TVN24, TVP oraz TVP Info. Dziennikarze telewizji Trwam o 15 odjechali spod więzienia - nie czekali na wyjście Trynkiewicza.

Co ciekawe, na miejscu była także słowacka telewizja JVJ. Przedstawiciele zagranicznej prasy byli zaskoczeni działaniami policji (blokadą) oraz zainteresowaniem mediów wokół sprawy. Na miejscu było około 30 dziennikarzy, którzy koczowali na działce osoby prywatnej mieszkającej naprzeciw więzienia.

Zainteresowanie Trynkiewiczem było ogromne. Pokazuje to choćby przyrost liczby twittów na jego temat:

Liczba twittów o Trynkiewiczu

TRYNKIEWICZ OPUŚCIŁ WIĘZIENIE!!!!!!!

O godzinie 20 więzienie w Rzeszowie opuściły cztery busy. Dwa busy pojechały w prawo, dwa busy w lewo. Nie wiadomo w którym jest Trynkiewicz. Droga jest zablokowana przez radiowozy.

Podejrzewamy, że w jednym z czterech busów jest Trynkiewicz.

20.15

Mecenas i Trynkiewicz będą kontaktować się telefonicznie. Lewandowski podkreśla, że pedofil ma kontakt z rodziną, ale Olejnik zauważa, że matka Trynkiewicza mówiła, że jej syn będzie dalej zabijał i jest gotowa na jego pogrzeb.

- Mówiła tak dlatego, że boi się o jego życie. Chciałaby zatrzymać go w więzieniu, choćby w Gostyninie, ponieważ boi się o jego życie - skomentował Marcin Lewandowski.

20.12

Mariusz Trynkiewicz boi się linczu!

- Obawia się, że zostanie zabity. Boi się co się stanie z nim po wyjściu poza mury więzienia - mówił mecenas.

20.10

Mariusz Trynkiewicz powiedział swojemu adwokatowi, że na wolności będzie utrzymywał się z malowania. Mecenas nie jest pewien, czy uda mu się z tego wyżyć. Lewandowski podkreśla, że czasy się zmieniły i mordercy ciężko będzie się odnaleźć w dzisiejszych realiach.

- Wtedy nie było na przykład telefonów komórkowych - zauważa prawnik.

20.07

Adwokat Trynkiewicza podkreśla, że przed przybyciem do więzienia Trynkiewicz był dokładnie sprawdzony. Podobnie jak w więzieniu - Trynkiewicz przebywał w celi monitorowanej 24 h na dobę oraz przeszukiwanej każdego dnia.

20.05

Mecenas Lewandowski nie ma informacji, czy Mariusz Trynkiewicz jest wolny.

20.00

Gościem "Kropki nad i" jest mecenas Lewandowski, który pojawił się by porozmawiać o swoim kliencie, Mariuszu Trynkiewiczu. Mecenas wyznał, że nie zamierza oceniać swojego klienta i czeka na opinię biegłych w tej sprawie.

19.00

Z kierunku Krakowa przyleciał śmigłowiec, który wykonał kilka okrążeń nad więzieniem, a następnie wylądował w Rzeszowie. Świadkowie podejrzewają, że śmigłowiec czeka na policyjny transport, który przywiezie Mariusza Trynkiewicza. Śmigłowiec przewiezie pedofila w nieznane miejsce?

18.30

Zobacz: Mariusz Trynkiewicz na Facebooku - nie może doczekać się wyjścia na wolność!

17.29

Policja chroni Trynkiewicza przyznają szef MSW i komendant główny policji. Co robi? Nie wiadomo. To tajne.

17.20

Czyźby Tynkiewicz już wyszedł na wolność? "W związku z wyjściem dzisiaj pana T. podjęliśmy decyzję o działaniach ochronnych w stosunku do jego osoby" powiedział na konferencji prasowej zwierzchnik policji Marek Działoszyński.

17.08

Mariusz Trynkiewicz został objęty policyjna ochroną. Chodzi o ochronienie społeczeństwa przed jego ewentualnymi przestępstwami i jego samego przed zemstą mówi szef policji Marek Działoszyński.

16:40

W okolicach więzienia pojawił się śmigłowiec. Do tej pory byliśmy pewni, że na cały wtorek zamknięto przestrzeń powietrzną nad Rzeszowem. Czyżby Trynkiewicz miał wyjść na wolność drogą powietrzną?

16.20

Podczas przeszukiwania celi Trynkiewicza, nie było żadnych dodatkowych kamer. Szef więzienia obala ataki pełnomocnika pedofila i twierdzi, ze wszelkie nagrania z tych czynności, które trafiły do sądu pochodzą ze stałego monitoringu, donosi TVN24.

15.30

Trynkiewicz potraktowany wyjątkowo przez zakład karny. Wyjdzie z więzienia po godzinach urzędowania. Specjalnie dla niego w pracy, pozostali pracownicy administracji.

15.24

Trynkiewicz spakowany, rozliczony z zakładem karnym i gotowy do wyjścia. Chociaż w tej chwili o pedofila należy określić mianem "osadzony", to w świetle prawa jest już człowiekiem wolnym. Już za chwilę opuści więzienne mury.

14.33

Trynkiewicz opuści więzienie w ciagu najbliższej godziny! Administracja zakładu pracuje do 15.30 i do tego czasu pedofil wyjdzie na wolność.

14.14

Jeszcze dziś prokuratura przesłucha funkcjonariuszy rzeszowskiego więzienia.

14.11

Za wszystko co dzieje się w tej sprawie odpowiada Donald Tusk - mówi w TVN24 Mariusz Błaszczak z PiS.

14.10

Dziennikarze na miejscu widzą mobilizację przed więzieniem w Rzeszowie. Mariusz Trynkiewicz może wyjść w każdej chwili!

14.09

Mariusz Trynkiewicz zastanawia się nad oświadczeniem dla mediów - poinformował jego adwokat.

14.03

Trynkiewicz znów stanie przed prokuratorem. Tyle że tym razem zostanie przesłuchany jako świadek a nie jako oskarżony, dowiedział się nieoficjalnie TVN24.

13.53

Trynkiewicz spakowany i rozliczony z zakładem karnym czeka na wyjście z więzienia informuje pełnomocnik pedofila.

13.30

Trynkiewicz powinnien być już wolny od półtorej godziny! Tak przynajmniej twierdzi pełnomocnik pedofila powołując się na dokumenty, które odebrał z rzeszowskiego zakładu karnego. "Bestia" cały czas przebywa za kratami, ale dziś wyjdzie na wolność.

13.25

53 proc. Czytelników portalu SE.pl uważa, że Mariusz Trynkiewicz powinien przebywać w odosobnieniu do końca życia. 13 proc. jest za tym, by go wypuścić, bo odsiedział już swoje. A TY CO O TYM MYŚLISZ?

13.19

Wcześniej mec. Marcin Lewandowski przyznał, że Mariusz Trynkiewicz powiedział mu, iż w ciągu ostatnich dwóch tygodni jego cela była przeszukiwana codziennie. Niezrozumiałe jest dla niego dlaczego materiały znalezione akurat w sobotę i poniedziałek. Prosił go też, żeby przekazał dziennikarzom jakie materiały znaleziono w jego celi. Jak twierdzi, z jednej strony były to rysunki, które zostały w jego poprzednim zakładzie karnym - w Strzelcach Opolskich. Z drugiej zaś zdjęcia jego i mamy, z kolonii letnich.

13.18

Nie wiem czy i kiedy mój klient opuści zakład karny i jak to bedzie wyglądało - mówi adwokat.

13.17

Trynkiewicz boi się reakcji społeczeństwa na jego osobę - przyznaje adwokat Marcin Lewandowski. Nie chciał potwierdzić, czy poprosił o konwój do domu.

13.14

Trynkiewicz powiedział, że to są jego zęby, powypadały mu i trzymał je sobie w szafie - mówi adwokat po rozmowie z Mariuszem Trynkiewiczem.

13.10

To były moje zdjecia z kolonii - komentuje Mariusz Trynkiewicz przez swojego pełnomocnika, zdjęcia znalezione w jego celi.

13.09

Trynkiewicz cały czas w więzieniu przyznaje jego pełnomocnik.

13.05

Sąd nie zajmie się zarzaleniem naczelnika więzienia w sprawie Trynkiewicza.

12.53

Czarne chmury nad rzeszowską służbą więzienną. Szef więzienia w którym siedzi Trynkiwicz nie umie wyjaśnić skąd w jego celi wzięły się zdjęcia z nieletnimi, które przeriobił. Specjalna komisja sprawdzi procedury panujące w zakładzie karnym.

12.43

Śledczy: W celi Trynkiewicza zabezpieczono szkice i zdjęcia, na żadnych nie ma czynności seksualnych- informuje TVN24

12.15

Albo źle przeszukiwano, albo coś do celi dostarczono - tak w TVN24 były minister sprawiedliwiości Zbigniew Ćwiąkalski  komentuje fakt, że zdjęcia i szkice przedstawiające osoby małoletnie, znajdowano w celi Trynkiewicza w kolejnych dniach.

12.10

Nie rozumiem dlaczego celę mojego klienta przeszukiwano na raty - zastanawia się pełnomocnik "bestii" Mariusz Lewandowski. Jego zdaniem dziwne jest, że kolejne podejrzane materiały znaleziono z odstępem całego dnia, zamiast od razu szukać do skutku.

11.55

Nie mam gwarancji, że mój klient przebywa w rzeszowskim areszcie. Idę się zapytać czy tam go znajdę - mówi pełnomocnik Trynkiewicza.

11.52

To dziwne, że przeszukanie w celi mojego klienta odbywało się z uzyciem kamery - przekonuje pełnomocnik Trynkiewicza. Jego zdaniem nie jest to powszechna praktyka.

11.40

Będzie kontrola w rzeszowskim więzieniu! Prokuratura sprawdzi jak to się stało, że materiały które trzymał w swojej celi Trynkiewicz znaleziono i ujawniono akurat teraz.

policyjne busy krążyły cały dzień

11.30

Mariusz Trynkiewicz najprawdopodobniej dziś wyjdzie na wolność! Stanie się tak jeśli nie zapadną żadne sądowe decyzje w jego sprawie, a nic na to nie wskazuje.

11.22

Trynkiewicz nie chował materiałów znalezionych w jego celi! Dziecięce postacie z doklejoną własną twarzą trzymał w posiadanych przez siebie dokumentach! Prokuratora bada dlaczego służba więzienna wczesniej nie zwracała na nie uwagi.

11.12

Prokuratura w Rzeszowie: by wydać ostateczną decyzję w tej sprawie musimy przeanalizować całość materiałów. Ale na tą chwilę nie ma podstaw, by postawić pedofilowi zarzuty.

11.08

Prokuratura sprawdza same dokumenty zabezpieczone u Mariusza T., ale też tryb ich przekazania! Czyżby finalnie kłopoty miały mieć władze więzienia?

11.07

Prokuratura na razie nie znalazła dowodów wskazujących na możliwość popełnienia przestępstwa. Nie ma powodów do postawienia zarzutów Mariuszowi T. - potwierdza prokurator.

11.06

Dyrektor więzienia nie umiał powiedzieć prokuraturze dlaczego wcześniej nie zawiadomiono prokuratury, choć materiały były już znane.

11.04

Żadne z tych zdjęć i szkiców nie przedstawia scen seksu z małoletnimi - prokuratura. - Identyczne materiały zostały zabezpieczone jeszcze w grudniu. Podobne materiały były pokazywane w trakcie jednego z materiałów telewizyjnych.

10.42

Dziś może nie zapaść żadna decyzja w sprawie Trynkiewicza. Do sądu apelacyjnego który ma ją wydać, ciagle nie wpłynęły jakiekolwiek akta.

10.32

Podejrzane materiały znalezione w celi to rysunki na kartce formatu A4. Według informacji TVN24, jest ich od kilku do 12, a postaci mają doklejone głowy Mariusza Trynkiewicza.

10:20

Zgodnie z infromacjami podanymi przez prokuraturę, dostarczone przez służbę więzienną materiały nie noszą znamion pornografii, gdyż dzieci nie są nagie.

10.01

Nie będzie zarzutów dla Trynkiewicza za pedofilską pornografię w celi? Do takich informacji dotarła nieoficjalnie Gazeta Wyborcza. W tej sprawie przesłuchano już dyrektora więzienia w Rzeszowie. Zadaniem tamtejszej prokuratury, materiały znalezione w celi Trynkiewicza nie pozwalają jej na podejmowanie jakichkolwiek kroków.

ZOBACZ RYSUNKI TRYNKIEWICZA znalezione w celi - ZDJĘCIA

9:25

Nie mogę wykluczyć, że ktoś, kto zna T. i uważa, że jest on dalej potwornym zagrożeniem, pomyślał sobie, że trzeba użyć nawet bezprawnych środków, aby go zatrzymać - powiedział Leszek Miller na antenie TVN24. Szef SLD nie wyklucza prowokacji. 

9.12

„Jeszcze w październiku 2012 skierowałem do ówczesnego ministra sprawiedliwości Gowina pismo wraz z dołączonym projektem zmian w prawie, który uniemożliwiał wyjście na wolność Trynkiewicza. Niestety prawie rok czasu minął, zanim wziął się do roboty (…) w konsekwencji zabrakło czasu”- mówił w sejmie Zbigniew Ziobro poproszony przez reportera SETV o komentarz do sprawy Trynkiewicza.

Źródło: Konrad Reluga

8.47

Mariusz Trynkiewicza napisał list do Heslińskiej Fundacji Praw Człowieka. „Dostalismy list, od Trynkiewicza, krotki ogólny, opisał w nim swoją sytuację i wyraził zdziwienie. Pytał dlaczego po odsiedzeniu 25 letniej kary ma być dalej izolowany? Poprosił o pomoc, jednak nie sprecyzował o jaką pomoc chodzi.” Adam Bodnar, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka wyjaśnił na antenie TVN24, że list Trynkiewicza związany był między innymi z jego wątpliwościami dotyczącymi ustawy o izolowaniu niebezpiecznych przestępców. Również w opinii fundacji, ustawa ta, jest niezgodna z konstytucją i narusza prawa człowieka.

8.41

"Bracia Kaczyńscy stanowczo sprzeciwiali się ustawie o amnestii z 1989 r., która zamieniła przestępcom, w tym Mariuszowi Trynkiewiczowi, karę śmierci na 25 lat więzienia" - pisze portal Niezalezna.pl. Sam Jarosław Kaczyński mówi w wywiadzie o amnestii: - Mieliśmy do czynienia z nieprawdopodobnym atakiem głupoty.

8.31

- Minister sprawiedliwości i naczelnik więzienia nie są samobójcami, którzy w takiej sytuacji dopuszczaliby się prowokacji i podrzucali do celi Trynkiewiczowi jakieś materiały. Trudno mi sobie taką sytuację wyobrazić. Żyjemy w państwie prawa – powiedział Paweł Graś w Radiu ZET.

8.20

Jak dowiedzieli się dziennikarze śledczy tvn24.pl, w poniedziałek po godz. 20 prokuratorzy przesłuchali szefa Zakładu Karnego w Rzeszowie. Z nieoficjalnych informacji wynika też, że prokuratorzy nie wszczęli jeszcze śledztwa, lecz prowadzą czynności sprawdzające.

8.04

Leszek Miller w TVN24 mówi, że kara śmierci dla Trynkiewicza była właściwa.

- Szkoda, że ten wyrok nie został wykonany - mówił Leszek Miller.

PODSUMOWANIE

Sprawa Mariusza Trynkiewicz przybrała w poniedziałek po południu nieoczekiwany obrót - szef zakładu karnego, w którym ostatnie dni odsiadki odbywał przestępca, zaraz po ogłoszeniu korzystnej dla "bestii" decyzji, zawiadomił prokuraturę o znalezieniu w celi zwyrodnialca materiałów, które „można zakwalifikować jako pornografię z udziałem małoletnich”. Choć wielu obserwatorów podejrzewa prowokację, sprawa może mieć poważne konsekwencje dla Trynkiewicza. Dziś poznamy decyzję prokuratury.

Na razie możliwe są wszyskie scenariusze. Jeśli wyjdzie, godzina opuszczenia Zakładu Karnego nie zostanie podana do publicznej wiadomości. Planowany czas wyjścia znany jest tylko wąskiemu gronu strażników.

Rzecznik więzienia w Rzeszowie w wypowiedzi dla TVN24 zaznaczył, że „teoretycznie Mariusz T. może przebywać na terenie naszego ośrodka do godziny 23:59.”

Czy jednak wyjdzie? Służba więzienna robi wszystko, by nie wypuścić Trynkiewicza na wolność. Informacje na temat materiałów znalezionych w celi potwierdził Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki. Przyznał, że „służba więzienna znalazła w celi Mariusza T. materiały, które wiążą się z przestępstwami za jakie odsiadywał karę”.

Minister potwierdził, że materiały stanowią podstawę do złożenia zawiadomienia o popełnienia przestępstwa. I takie zawiadomienie złożono.

Zobacz też: Nowe dowody dewiacji Mariusza Trynkiewicza. Potwór trzymał nagie zdjęcia dzieci w celi

W poniedziałek wieczorem prokuratura potwierdziła, że otrzymała od służby więziennej zawiadomienie, które bezzwłocznie zostanie rozpatrzone. W czasie krótkiego briefingu, rzecznik prokuratury pytany o dalsze losy Trynkiewicza powiedział, że „albo postępowanie się zakończy i nie będzie śledztwa, albo będą zarzuty o posiadanie nielegalnych materiałów, a za to grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności”.

W celi Mariusza Trynkiewicza może zatrzymać go tylko prokuratura, która nim podejmie decyzje musi znaleźć odpowiedzi na wiele trudnych pytań. W jaki sposób nielegalne materiały znalazły się w monitorowanej celi Trynkiewicza? Czemu znaleziono je dopiero w dniu ogłoszenia ostatecznej decyzji o wyjściu mordercy? Czy znalezione materiały na pewno należały do Mariusza Trynkiewicza? Jeśli prokuratorzy uznają, że są to dziecięce materiały pornograficzne, może podjąć decyzję o zatrzymaniu przestępcy i przewiezieniu go na przesłuchanie.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: