WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Marsz Niepodległości 2016 TRASA. Którędy przejdą narodowcy?

Marsz Niepodległości 2016 TRASA. Którędy przejdą narodowcy?

13.10.2016, godz. 12:27
marsz niepodległości
marsz niepodległości foto: Super Express

Marsz Niepodległości 2016 trasa. Już 11 listopada ulicami Warszawy po raz kolejny przejdzie Marsz Niepodlegości. Tym razem środowiska narodowców będą manifestować by wyrazić swoją "wolę walki o silną i wielką Polskę" - czytamy na stronie organizatora. Którędy przebiega trasa Marszu Niepodległości 2016?

Marsz Niepodległości 2016 trasa. Już 11 listopada w dniu Święta Niepodległości po raz kolejny ulicami Warszawy przejdzie wielka manifestacja środowisk narodowych. Organizatorami są Obóz Narodowo-Radykalny oraz Młodzież Wszechpolska. W tym roku manifestanci przejdą pod hasłem "Polska bastionem Europy". Marsz rozpocznie się o godzinie 14 na rondzie Dmowskiego i przejdzie Aleją Waszyngtona aż na błonia Stadionu Narodowego. Po raz pierwszy w historii marszu na czele pochodu będą szły osoby ubrane w husarzy.  Po zakoczeńczeniu manifestacji ma się odbyć koncert patriotyczny.

- Jest to nawiązanie do cywilizacji łacińskiej, do fundamentu cywilizacji europejskiej, do chrześcijaństwa. Chcemy w ten sposób odnieść się do sytuacji, która obecnie dotyka nasz kontynent – do problemu imigracyjnego, tożsamości europejskiej i w tym duchu będziemy szli i te hasła będziemy ze sobą nieśli - powiedział Robert Bąkiewicz, jeden z organizatorów.

Marsz Niepodległości co roku przyciąga kiladziesiąt tysięcy uczestników. Organizatorzy po raz kolejny zaprosili do udziału prezydenta Andrzeja Dudę. Na razie nie wiadomo, czy głowa państwa weźmie udział w marszu.

Źródło: Michał Kozłowski
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: