WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Marsz Niepodległości 2016 TRASA. Którędy przejdą narodowcy?

Marsz Niepodległości 2016 TRASA. Którędy przejdą narodowcy?

13.10.2016, godz. 12:27
marsz niepodległości
marsz niepodległości foto: Super Express

Marsz Niepodległości 2016 trasa. Już 11 listopada ulicami Warszawy po raz kolejny przejdzie Marsz Niepodlegości. Tym razem środowiska narodowców będą manifestować by wyrazić swoją "wolę walki o silną i wielką Polskę" - czytamy na stronie organizatora. Którędy przebiega trasa Marszu Niepodległości 2016?

Marsz Niepodległości 2016 trasa. Już 11 listopada w dniu Święta Niepodległości po raz kolejny ulicami Warszawy przejdzie wielka manifestacja środowisk narodowych. Organizatorami są Obóz Narodowo-Radykalny oraz Młodzież Wszechpolska. W tym roku manifestanci przejdą pod hasłem "Polska bastionem Europy". Marsz rozpocznie się o godzinie 14 na rondzie Dmowskiego i przejdzie Aleją Waszyngtona aż na błonia Stadionu Narodowego. Po raz pierwszy w historii marszu na czele pochodu będą szły osoby ubrane w husarzy.  Po zakoczeńczeniu manifestacji ma się odbyć koncert patriotyczny.

- Jest to nawiązanie do cywilizacji łacińskiej, do fundamentu cywilizacji europejskiej, do chrześcijaństwa. Chcemy w ten sposób odnieść się do sytuacji, która obecnie dotyka nasz kontynent – do problemu imigracyjnego, tożsamości europejskiej i w tym duchu będziemy szli i te hasła będziemy ze sobą nieśli - powiedział Robert Bąkiewicz, jeden z organizatorów.

Marsz Niepodległości co roku przyciąga kiladziesiąt tysięcy uczestników. Organizatorzy po raz kolejny zaprosili do udziału prezydenta Andrzeja Dudę. Na razie nie wiadomo, czy głowa państwa weźmie udział w marszu.

Źródło: Michał Kozłowski
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: