WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska SKANDAL na Marszu Niepodległości 2016: uczestnicy spalili flagę Ukrainy! Będzie protest ambasady [WIDEO]

SKANDAL na Marszu Niepodległości 2016: uczestnicy spalili flagę Ukrainy! Będzie protest ambasady [WIDEO]

13.11.2016, godz. 13:29
TRZY MARSZE NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI foto: Super Express

Marsz Niepodległości 2016 nie odbył się bez zamieszek i skandalicznych zachowań. Uczestnicy marszu spalili flagę Ukrainy! Zamaskowani wandale, biorący udział w marszu narodowców, kopali i darli flagę Ukrainy, krzycząc przy tym "Bóg, honor i ojczyzna". Ambasada Ukrainy oczekuje od polskich władz wyjaśnień.

Uczestnicy Marszu Niepodległości 2016 spalili i podarli flagę Ukrainy. Do internetu wyciekło nagranie wideo, na którym zamaskowani kibice jednego z warszawskich klubów rzucili flagę Ukrainy na ziemię, podeptali ją, a potem spalili (film poniżej). Ambasada Ukrainy wystosowała oficjalną notę do polskich władz. Dyplomaci określają spalenie flagi jako "haniebny akt wandalizmu" i mają nadzieję, że odpowiedzialne za to osoby poniosą karę.

– To oczywiście boli, gdy widzi się takie karygodne działania. Sądzę, że większość Polaków, która jest przyjaźnie nastawiona do Ukrainy, była również zniesmaczona, gdy zobaczyła palenie flag. Działanie, które znieważa symbole suwerennego państwa, zwłaszcza przyjaznego sąsiada, jakim jest Ukraina, jest nie do zaakceptowania i nie może mieć miejsca w państwie, z którym rozwijane jest strategiczne partnerstwo – słowa charge d'affaires ambasady Ukrainy w Polsce, Wasyla Zwarycza, przytacza Wprost.

ZOBACZ: Marsz Niepodległości: hasła skandowane przez narodowców

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: