WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Marsz Powstania Warszawskiego ONR - 1 sierpnia narodowcy przejdą ulicami Warszawy

Marsz Powstania Warszawskiego ONR - 1 sierpnia narodowcy przejdą ulicami Warszawy

31.07.2016, godz. 11:27
marsz niepodległości
marsz niepodległości foto: Super Express

ONR organizuje Marsz Powstania Warszawskiego w stolicy. 1 sierpnia narodowcy zbiorą się na rondzie Dmowskiego, by potem przejść przez centrum Warszawy. Będzie to 5. marsz organizowany przez ONR w rocznicę powstania warszawskiego

W 72. rocznicę Powstania Warszawskiego ulicami stolicy przejdą narodowcy. Informację o Marszu Powstania Warszawskiego ONR potwierdził rzecznik prasowy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy - Bartosz Milczarczyk. Według wstępnych informacji w wydarzeniu udział weźmie ponad 10 tys. osób. Będzie to 5. marsz organizowany 1 sierpnia przez ONR. W opisie wydarzenia na Facebooku zamieścili również materiały z zeszłorocznego marszu. Jego uczestnicy poza polskimi flagami przynieśli ONR-owskie falangi i flagę z krzyżem celtyckim. Skandowali: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". Tymczasem w zapowiedzi tegorocznego Marszu Powstania Warszawskiego członkowie ONR znalazła się następująca deklaracja:

"Chcemy wypełnić testament naszych bohaterów, którzy oddali w ofierze swoje życie walcząc o niepodległą Polskę. Naszym obowiązkiem jest oddać hołd wszystkim Powstańcom, zarówno żołnierzom Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, jak i mieszkańcom stolicy i całego kraju za to, że w tak trudnym momencie byli w stanie oddać za kraj wszystko co najcenniejsze".

Marsz Powstania Warszawskiego ONR rozpocznie się tuż po godzinie 17:00 na Rondzie Romana Dmowskiego.

ZOBACZ: Nagranie z Marszu Niepodległości polskich narodowców w hollywoodzkim filmie o neonazistach

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: