WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Matura 2011: MATEMATYKA - "pytania z kosmosu", PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE. Był rachunek prawdopodobieństwa i równania!

Matura 2011: MATEMATYKA - "pytania z kosmosu", PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE. Był rachunek prawdopodobieństwa i równania!

05.05.2011, godz. 12:00
Matura
foto:

To już drugi rok z rządu polscy maturzyści zdają obowiązkowy egzamin z matematyki. W tym miejscu będziecie mogli znaleźć arkusze, pytania i odpowiedzi do zadań z matury z matematyki. Przedstawiamy też pierwsze informacje od maturzystów-internautów.

Od 2010 roku wszyscy maturzyści muszą przystąpić do egzaminu z matematyki. By go zdać, trzeba uzyskać przynajmniej 30 procent punktów.

 

Przeczytaj koniecznie: Poznań: Śmierć maturzystki. Rzuciła się pod pociąg bo nie zdała matury

Są już pierwsze informacje od maturzystów, którzy wyszli z sal egzaminacyjnych. Z ich relacji wynika, że na maturze z matematyki pojawił się: rachunek prawdopodobieństwa, trygonometria, geometria.

Zadanie przysłane przez czytelnika: dany był czworokąt o dwóch równoległych bokach. Trzeba było obrać taki punkt E, aby odcinki, które tworzy on z wierzchołkami były równe.

Czy Waszym zdaniem tegoroczna matura z matematyki była prosta? Jeden z naszych Czytelników napisał w komentarzach: "To miała być matura podstawowa a nie egzamin kwalifikacyjny do NASA..."

Mail od Czytelnika-maturzysty:

"Matura była stanowczo za trudna ,pytania z kosmosu. Już się trzeba przygotowywać do matury poprawkowej w sierpniu :(
Taka matura powinna być dla grupy rozszerzonej a nie podstawowej. To była masakra."

I kolejna opinia, tym razem maturzystki:

"To była jakaś żenada. Nie jestem kiepska z matematyki. na próbnych miałam 75%. byłam zadowolona i liczyłam, że na prawdziwej będzie z 80%. Ale to, co nam dali dziś do napisania to była kpina. Zamknięte były albo proste albo bardzo trudne. Nie było normalnych. Z tym, że trudnych było więcej. Otwarte to już w ogóle nie mówię. Zadania z kosmosu. jak będę miała 60%, to będzie wielki sukces. :("

Są jednak i tacy, dla których dzisiejsza matura podstawowa to przysłowiowy pikuś.

"Banalna była matma w tym roku :) mysle ze 90% ustukam..." - czytamy w komentarzach na SE.pl.

PISAŁEŚ MATURĘ? PODZIEL SIĘ Z NAMI OPINIAMI - WYŚLIJ MAILA NA ADRES internet@se.pl lub NAPISZ, CO MYŚLISZ W KOMENTARZACH

 

ODPOWIEDZI Z MATURY Z MATEMATYKI - POZIOM PODSTAWOWY I ROZSZERZONY

CKE opublikowała już arkusze maturalne - ZOBACZ, JAKIE BYŁY ZADANIA NA MATURZE Z MATEMATYKI 2011 (poziom podstawowy)

Publikujemy też przykładowe rozwiązania matury podstawowej z matematyki - ZOBACZ ODPOWIEDZI DO ZADAŃ Z MATEMATYKI, MATURA 2011

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: