WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Matura 2011: Matura z języka polskiego. Jak napisać DOBRE WYPRACOWANIE? PRZECIEKI

Matura 2011: Matura z języka polskiego. Jak napisać DOBRE WYPRACOWANIE? PRZECIEKI

03.05.2011, godz. 14:08
Matura... i co dalej?
foto: Brak agencji

Długi weekend majowy kojarzy się dobrze wszystkim, tylko nie maturzystom. Abiturienci odliczają właśnie godziny do pierwszego egzaminu. Już jutro pierwszy poważny test - MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO 2011. Radzimy, jak spędzić dzień przed maturą. Przedstawiamy też przecieki maturalne, którymi wymieniają się internauci.

Internetowe fora, na których udzielają się maturzyści, aż pękają w szwach od nadmiaru rzekomych przecieków maturalnych. Wielu "dobrze poinformowanych" zapewnia, że wie, co będzie na maturze z języka polskiego.

Króluja plotki o wypracowaniach na podstawie "Granicy", "Przedwiośnia", "Fausta", "Ludzi bezdomnych" i "Dżumy".

Przeczytaj koniecznie: Sennik: MATURA, EGZAMIN - znaczenie snu: matura, egzamin

Jak napisać wypracowanie maturalne z języka polskiego?

Nie warto tracić czasu na pisanie próbnych wypracowań na ostatnią chwilę. Na wyrobienie dobrego stylu jest już za późno. By jednak zwiększyć swoje szanse na dobry maturalny wynik, można na przykład czytać przykładowe klucze do wypracowań.

Hasła zawarte w wytycznych dla egzaminatorów bardzo często powtarzają się, a dodatkowo pozwalają zapoznać się z tokiem myślenia układających zadania maturalne.

Warto też przypomnieć sobie, jakie książki - poza obowiązkowymi lekturami - czytało się w szkole średniej. Jeśli temat na to pozwoli - można się do nich odwołać i zdobyć cenne punkty za dodakotwe walory pracy.

Z analizy poprzednich testów maturalnych wynika też, że nie opłaca się pisanie naszych własnych odczuć. Ważniejsze jest trafienie w klucz.

Przed pójściem spać dobrze zrobi też spacer. Nawet w śniegu.

ZOBACZ NAJNOWSZE PRZECIEKI MATURALNE

autor: Łukasz Sawala zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: