WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska MATURA 2012 GEOGRAFIA poziom podstawowy i rozszerzony - PRZECIEKI, co będzie

MATURA 2012 GEOGRAFIA poziom podstawowy i rozszerzony - PRZECIEKI, co będzie

17.05.2012, godz. 08:50
matura
foto:

Egzamin z geografii odbędzie się 17 maja. Podobnie jak większość innych przedmiotów składa się z dwóch części. Maturzyści mają prawo do wyboru poziomu podstawowego lub rozszerzonego.

MATURA 2012 GEOGRAFIA poziom podstawowy - ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA, ODPOWIEDZI >>>

MATURA 2012 GEOGRAFIA poziom rozszerzony - ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA, ODPOWIEDZI >>>

Przebieg egzaminu z geografii

Egzamin składa się z dwóch części. Poziom podstawowy obejmuje mniejszy zakres materiału i trwa 120 minut. Uczniowie muszą przygotować się na zadania oparte na różnych materiałach źródłowych, np. mapach czy tabelach statystycznych, tekstach, fotografiach, schematach.

Poziom rozszerzony trwa 150 minut. Arkusz zawiera zadania obejmujące materiał zarówno do poziomu podstawowego jak i rozszerzonego. Maturzyści muszą wykazać się umiejętnością rozwiązywania geograficznych problemów na podstawie różnych danych, skal czasowych i przestrzennych.

Maturzyści na egzamin z geografii mogą przynieść ze sobą linijkę, kalkulator prosty oraz lupę.


Przecieki z geografii

W Internecie ciągle pojawiają się nowe linki, jednak są to zwykle podejrzane strony, z których oszuści próbują wyłudzić pieniądze. Uczniowie w większości nie marnują już czasu i nie wierzą w tzw. przecieki. Czas spędzony nad szukaniem tego, co może pojawić się na arkuszu w Internecie wolą spożytkować na ostatnie powtórki. Na forach ineternetowych łatwo znaleźć wypowiedzi maturzystów, którzy podważają wszystkie przecieki przekazywane przez anonimowych użytkowników.

Tych, którzy planują ściągać, ostrzegamy - arkusze maturalne zazwyczaj są przygotowane w kilku wersjach więc kolejność poprawnych odpowiedzi jest różna. Nie warto więc zwracać uwagi na to, że po rozwiązaniu arkuszu wszyscy rozmawiający na szkolnym korytarzu będą mieli różne odpowiedzi.

MATURA 2012 GEOGRAFIA poziom podstawowy - ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA, ODPOWIEDZI >>>

MATURA 2012 GEOGRAFIA poziom rozszerzony - ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA, ODPOWIEDZI >>>

autor: Sylwia Pasik zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: