WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Matura 2016. Chemia. Mamy ARKUSZE [PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Matura 2016. Chemia. Mamy ARKUSZE [PYTANIA, ODPOWIEDZI]

10.10.2016, godz. 12:21
01
foto: CKE

Już dzisiaj o godzinie 9.00 rano maturzyści rozpoczęli pisanie kolejnego egzaminu maturalnego - z chemii. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia i trzymamy kciuki! Zapraszamy także na naszą stronę se.pl, gdzie umieściliśmy arkusze, pytania oraz odpowiedzi do matury 2016 z chemii.

Matura 2016 w toku. Dzisiaj kończy się kolejny tydzień maturalny. Ostatnie w tym tygodniu egzaminy zdają maturzyści, którzy wybrali sobie chemię lub geografię, jako przedmioty, z których chcieli zdawać maturę. Maturzyści zdający chemię już od 9.00 siedzą w salach i wypełniają arkusze. Zapraszamy po maturze na se.pl, żeby zapoznać się z tegorocznymi arkuszami maturalnymi z chemii oraz poznać pytania i odpowiedzi. Zachęcamy także do śledzenia naszej relacji na żywo z matury z geografii dzisiaj o godzinie 14.00 na se.pl! Maturzyści, trzymamy za was kciuki!

Odpowiedzi do matury 2016 rozszerzonej z chemii:

Zadanie 1.1 Symbol pierwiastka: Fe, numer okresu: 4, numer grupy: 8, symbol bloku: d

Zadanie 2.

  1. 1) F
  2. 2) P
  3. 3) P

Zadanie 3. dodatnio, dużą, wyższa, z silniejszego, większej

Zadanie5. W opisanej reakcji układ oddaje energię do otoczenia. Wynika to z faktu, że w wraz ze wzrostem temperatury reakcji (przy stałym ciśnieniu) zmniejsza się stężenie produktu reakcji (jego objętość w mieszaninie poreakcyjnej jest mniejsza).

Zadanie 6. Należało wykazać, że łączna liczba moli substratów jest większa niż liczba moli produktów w równaniu stechiometrycznym.

Zadanie 7. C

Zadanie 9. HCl(aq)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: