WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Matura 2016: matematyka rozszerzona. Mamy ARKUSZE, ZADANIA, ODPOWIEDZI! Sprawdź, czy zdałeś

Matura 2016: matematyka rozszerzona. Mamy ARKUSZE, ZADANIA, ODPOWIEDZI! Sprawdź, czy zdałeś

10.10.2016, godz. 12:16
Matura 2016 matematyka poziom rozszerzony
foto: CKE

Dla niektórych matura z matematyki na poziomie podstawowym to wizja z najstraszniejszych snów i wyzwanie prawie nie do pokonania, ale są też tacy, którzy ochoczo podjęli się egzaminu rozszerzonego z tego przedmiotu. To właśnie im dzisiaj przyszło zmierzyć się z podwójnym wyzwaniem. O 9.00 rozpoczęła się matura z matematyki na poziomie rozszerzonym! A my już niedługo opublikujemy arkusze i odpowiedzi.

Matura 2016 trwa już drugi tydzień. Egzamin z matematyki na poziomie pdostawowym odbył się w ubiegłym tygodniu i był obowiązkowy dla wszystkich tegorocznych maturzystów. Kolejny tydzień matur rozpoczęła dzisiejsza matura z matematyki na poziomie rozszerzonym.  Na szczęście, nie jest to obowiązkowy egzamin dla wszystkich maturzystów, a jego wynik nie decyduje o uzyskaniu świadectwa dojrzałości. Z pewnością jednak każdy licealista zdający ten egzamin chciałby uzyskać jak najwyższy wynik. O godzinie 9.00 maturzyści zaczną pisać maturę, na której będą musieli rozwiązać 10 zadań otwartych. Będą mieli na to 3 godziny. Co tym razem pojawi się na maturze z matematyki na poziomie rozszerzonym? Czy poziom rozszerzony okaże się być trudny? Po godzinie 14.00 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje na swojej stronie arkusze z dzisiejszego egzaminu z matematyki. Znajdziecie je oczywiście także u nas, na se.pl wraz z odpowiedziami!

ODPOWIEDZI DO MATURY 2016 Z MATEMATYKI NA ROZSZERZONYM POZIOMIE:

  1. 1. C
  2. 2. D
  3. 3. B
  4. 4. A
  5. 5. D
  6. 6. 753
  7. 7. x = 374/2 =187
  8. 8. Należało dowieść twierdzenia w poleceniu, że x+y jest mniejsze równe od 2, ponieważ cos(x) mniejsze równe niż 1 dla każdego x.
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: