WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Matura próbna 2016 z Operonem. Język polski. "Lalka" i "Kordian" [RELACJA NA ŻYWO]

Matura próbna 2016 z Operonem. Język polski. "Lalka" i "Kordian" [RELACJA NA ŻYWO]

22.11.2016, godz. 16:14
Matura 2106. Pierwszy dzień matur
Pierwszy egzamin - matura z polskiego. Co będzie na maturze? foto: EAST NEWS

Matura próbna 2016 z Operonem. Język polski. Dziś, 22 listopada uczniowie, których w tym roku szkolnym czeka egzamin dojrzałości, czyli matura 2017, zasiądą w szkolnych ławkach, by napisać pierwszą maturę próbną Operon. Na pierwszy ogień pójdzie sprawdzian z języka polskiego. Jakie będą pytania? Jak poradzą sobie z nimi uczniowie? Śledźcie naszą relację na SE.pl!

Matura próbna z Operonem 2016/17. Już dzisiaj, 22 listopada o godzinie 9:00 tegoroczni maturzyści zasiedli do pierwszej matury próbnej z Operonem. Dzisiaj sprawdzona została wiedza z języka polskiego. Jak każda matura, ta także podzielona jest na dwie części - podstawową oraz rozszerzoną. Uczniowie, którzy wybrali też tę drugą, napiszą ją o 14:00. Te próbne matury nie wpłyną na wynik majowej matury, ale pozwolą uczniom określić, jakiej wiedzy im jeszcze brakuje i nad jaką muszą popracować. Z pewnością padną pytania nawiązujące do lektur szkolnych. Jaką powinni znać tegoroczni maturzyści? Na wykazanie się wiedzą z części podstawowej uczniowie mieli 170 minut, natomiast z części rozszerzonej 180. Jak im poszło? Śledźcie naszą relację, będziemy was informować na bieżąco!

Kliknij F5, aby odświeżyć

16.50 Jedni się stresują, a inni cieszą z próbnych matur:

16.15 Maturzyści zmagali się z językiem polskim, choć niektórzy uważają, że niepotrzebnie

15:45 Uczniowie są raczej zadowoleni z dzisiejszych matur z języka polskiego. Egzamin z rozszerzenia nadal trwa - uczniowie mają 180 minut na wykazanie się wiedzą, a więc ostatni piszący opuszczą sale o godzinie 17:00.

15:30 Dla wielu uczniów dzisiejszy język polski odszedł w niepamięć. Przerażeniem napawa ich jednak jutrzejsza matura próbna z matematyki.

 

 

15:20 Próbna matura z rozszerzonego polskiego była trudniejsza niż podstawa. Takimi wrażeniami dzielą się ze sobą licealiści.

15:10 Arkusze z dzisiejszych matur zostaną opublikowane jutro. Wtedy też poznamy odpowiedzi na pytania.

14:50 Pierwsi uczniowie już opuszczają sale.

 

14:30 Przypomnijmy, że matury z Operonem, które będą się odbywać przez cały obecny tydzień nie będą oceniane. Mają tylko wskazać uczniom braki i pokazać czego powinni się jeszcze douczyć.

14:10 Na maturze podstawowej z języka polskiego maturzyści musieli wykazać się znajomością "Lalki" Bolesława Prusa oraz "Kordiana" Juliusza Słowackiego. A do jakich lektur nawiązuje matura rozszerzona? Tego dowiemy się już wkrótce, gdy pierwsi maturzyści opuszczą sale egzaminacyjne.

14:00 Próbna matura rozszerzona właśnie się rozpoczęła.

13:30 Już za 30 minut rozpocznie się próbna matura rozszerzona z języka polskiego.

13:10 To ostatnie chwile, aby przypomnieć sobie materiał przed wejściem na egzamin na poziomie rozszerzonym. Tu znajdziecie tematy, jakie pojawiły się na maturze próbnej z języka polskiego na poziomie rozszerzonym: Matura próbna POLSKI ROZSZERZONY OPERON. Arkusze, tematy wypracowań, odpowiedzi

13:08 Teraz spora część maturzystów przeżywa już jutrzejszą maturę próbną z matematyki:

12:10 Na napisanie matury próbnej z języka polskiego na poziomie rozszerzonym licealiści będą mieli 180 minut.

11:50 A jak komentują dzisiejszą maturę licealiści? Na Twitterze dzielą się pierwszymi wrażeniami. Zobaczcie sami: Matura próbna z języka polskiego Operon. WRAŻENIA maturzystów!

11:15 Już o 14 większość licealistów, która zdecydowała się napisać maturę próbną na poziomie rozszerzonym podejdzie do egzaminu.

11:10 Arkusze z matury próbnej z języka polskiego z Operonem wraz z kluczem odpowiedzi pojawią się już jutro. Wówczas każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić, jak poszła mu dzisiejsza matura.

10:45 Chcesz wiedzieć, jakie dokładnie tematy pojawiły się na maturze próbnej z języka polskiego na poziomie podstawowym? Sprawdź: Próbna matura 2016 z Operonem. Język polski. Wiemy, co było!

10:40 A jak komentują dzisiejszą maturę próbną zdający? Zdania są oczywiście podzielone:

10:05 Wiaodmo, ze na maturze poajwiła się "Lalka" Bolesława Prusa, "Kordian" Juliusza Słowackiego oraz "Cierpienia młodego Wertera" Johanna Wolfganga von Goethego

09:40 Niekórzy już skończyli pisać. Co pojawiło się na maturze z języka polskiego? Tego zapewne dowiemy się w najbliższych minutach

08:50 Maturzyści są pewni, że na dzisiejszym egzaminie będą musieli napisać rozprawkę

08:30 Już za pół godziny rozpocznie się matura póbna z języka polskiego na poziomie podstawowym. Zdających ogrania coraz wiekszy starch

08:10 Licealiści typują, jakie lektury pojawią się na dzisiejszej maturze z języka polskiego:

07:55 To ostatnia chwila, aby powtórzyć sobie najważniejsze informacje. Kliknij, aby sprawdzić Jakie lektury powtórzyć?

07:40 Internauci życzą pwoodzenia licealistom, którzy dziś napiszą próbną maturę z języka polskiego:

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: