WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO 2013: Przedwiośnie, Orzeszkowa i Baczyński na TEŚCIE z języka polskiego - mamy PIERWSZE KOMENTARZE

MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO 2013: Przedwiośnie, Orzeszkowa i Baczyński na TEŚCIE z języka polskiego - mamy PIERWSZE KOMENTARZE

07.05.2013, godz. 12:54
egzamin, matura
foto:

Za maturzystami już pierwszy egzaminacyjny stres, a my mamy gorące komentarze tych, którzy przed chwilą skończyli rozwiązywać test z języka polskiego. W tym roku trzeba było wykazać się znajomością m.in. PRZEDWIOŚNIA oraz porównać utwory Kamila Baczyńskiego i Elizy Orzeszkowej.

Z komentarzy naszych internautów wynika, że CKE pytała uczniów m.in. o autorytety w PRZEDWIOŚNIU Stefana Żeromskiego. Drugim tematem do wyboru było porównanie utworu GLORIA VICTIS Elizy Orzeszkowej oraz wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego MAZOWSZE.


~ anonim331452 Co w autorytecie pisał w Przedwiośniu Stefan Żeromski . Jaką wyznaczał rolę w życiu społeczeństwa analizując przedstawionym fragmencie zwróć uwagę na stosunek bohaterów do autorytetu.
~ anonim227506 I temat: Gloria Victis- Baczynski, jakies porównanie. II temat: Autorytety w Przedwiosniu
~ anonim331503 Był temat Autoytety w Przedwiośniu i coś z Baczyńskiego
~ anonim331503 przedwiośnie i baczyński na 100 %
~ anonim027250 Porównaj obraz przyszłości i reflekcję na temat pamięci ukazane we frag. noweli E. Orzeszkowej Gloria Victis i w wierszu K.K.Baczyńskiego Mazowsze.

Czekamy na kolejne KOMENTARZE I OPINIE - jak Wam poszło. Test był łatwy, czy trudny?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: