WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Media Markt poleca!

Media Markt poleca!

01.09.2016, godz. 00:00
Media Markt poleca!
foto: Materiały prasowe

Wygodny, wydajny i w dobrej cenie. To wymagania jakie mamy wobec uczniowskich komputerów. Powinien być także lekki, by nie nadwyrężyć uczniowskiego kręgosłupa.

Każde dziecko powinno mieć komputer. Znajomość nowych technologii, posługiwanie się nowoczesnym sprzętem i odpowiednimi programami są w dzisiejszych czasach absolutnie niezbędne. Warto jednak pilnować, by liczba godzin spędzonych na siedząco (w szkole czy przed komputerem) nie była wyższa niż ta spędzona na aktywności fizycznej, najlepiej na powietrzu. Kiedyś kupowało się komputery, potem laptopy, a teraz notebooki. Czy się różnią między sobą? O komputerze mówimy mając na myśli urządzenie stacjonarne. Ustawiamy go na biurku i korzystamy tylko w domu lub tylko w biurze. Dla ucznia zdecydowanie wygodniejsze będzie urządzenie mobilne, czyli laptop. To określenie jest już jednak przestarzałe, bo odkąd laptopy stały się lekkie i cienkie popularniejsze jest określenie notebooki.

Gdy udajemy się do sklepu i widzimy cały rząd notebooków, zastanawiamy się, który wybrać. Nie warto kierować się tylko ceną, choć jest ona oczywiście ważna. Przede wszystkim zadajmy sobie pytanie, do czego nasza pociecha będzie używać nowego komputera. Innego urządzenia potrzebuje uczeń wykorzystujący komputer tylko do nauki i robienia prezentacji oraz sufrowania po Internecie, niż ten, który zamierza przede wszystkim na nim grać. Fachowy doradca na pewno chętnie podpowie nam, co dla kogo będzie najlepsze. Kupując komputer przenośny pamiętajmy, że liczy się także jego waga i rozmiar. Im więcej możliwości ma urządzenie, tym jest ono cięższe. A ciężki komputer to wyzwanie dla kręgosłupa naszego dziecka.

Tani, ale szybki

Ten notebook Lenovo to uniwersalna propozycja – przy atrakcyjnej cenie spełni oczekiwania większości użytkowników. Wyposażony jest w dobry i szybkim procesor Intel Core i3, pamięć Ram 4GB oraz kartę graficzną, która pozwoli na korzystanie z gier. Komputer ten jest wyposażony w system operacyjny Windows 10.
Nr art. 1301119 – LENOVO – 100-15BID – za 1699 PLN

Lekki notebook

Ten notebook Lenovo jest lekki, więc idealnie pasuje do uczniowskiego plecaka. Po złożeniu ekranu o 360 stopni może również pełnić funkcję tabletu. Ma fenomenalny, dotykowy (podobny jak w smartfonach) wyświetlacz z rozdzielczością Full HD. Wyposażony jest w wydajny i szybki procesor Intel Core i3. Dostępny jest w dwóch kolorach: białym i czarnym.
Nr art. 1300839 – LENOVO - YOGA 500-14IBD – za 2199 PLN

Komputer dla graczy

Notebook HP z szybkim i wydajnym procesorem i5- -6300HQ będzie idealny dla graczy. Zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu poprzez ekran Full HD oraz potężną kartą graficzną GTX 950M. Dzięki hybrydowemu dyskowi( dysk klasyczny 1TB + dysk SSHD 8GB) notebook uruchamia się błyskawicznie, nie możemy również narzekać na brak miejsca na dane. Podświetlona klawiatura sprawia, że jest wygodny w użytkowaniu nawet w słabo oświetlonych miejscach.
Nr art. 1297221 – HP - Pavilion GAMING 15 – za 3699 PLN

Wydajny od Apple

Notebook Apple jest lekki, doskonały więc do przenoszenia, z wydajną baterią wytrzymującą nawet 12 godzin pracy. Ma smukłą aluminiową obudowę, podświetlaną klawiaturę i 13 calowy wyświetlacz. Wyposażony jest w bardzo wydajny procesor i5 oraz szybką kartę bezprzewodową w technologii AC. Zainstalowano w nim intuicyjny system operacyjny Mac OS X.
Nr art. 1305947 – Apple – MacBook Air 13 – za 3949 PLN

Laptop i tablet w jednym

To niewielkie urządzenie marki ASUS jest notebookiem oraz tabletem w jednym. Ma klawiaturę, którą w każdej chwili można odczepić i używać komputera jak tabletu. Jego wydajna bateria pozwala na naukę i zabawę przez 8 godzin. Ma 10 calowy wyświetlaczu LED. Notebook ma bogate oprogramowanie – oprócz systemu operacyjnego Windows 10, w zestawie znajduje się również pakiet biurowy (Excel Mobile, OneNote, PowerPoint Mobile i Word Mobile).
Nr art. 1296227 – ASUS – T100TAF – za 899 PLN

 

PAMIĘTAJ O ZABECZPIECZENIACH

Zanim zaczniemy korzystać z komputera, powinniśmy pomyśleć o programach antywirusowych. Takie programy usuwają, zwalczają oraz zabezpieczają przed wirusami komputerowymi. Jeśli tego nie zrobimy, wirusy mogą nawet nieodwracalnie zepsuć komputer. Warto także pamiętać, że choć internet to nieprzebrane źródło wiedzy i rozrywki, ma też swoje ciemne strony. Jeśli chcemy, by nasze dziecko było bezpieczne korzystając z sieci, zainstalujmy mu program blokujący niebezpieczne treści.

Te produkty i o wiele więcej dostępne są w sklepach Media Markt oraz na www.mediamarkt.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: