WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Morderca z blizną wraca do Polski

Morderca z blizną wraca do Polski

25.07.2016, godz. 02:00
Morderca z Anglii
foto: Policja

Głowa ogolona do gołej skóry, na lewym policzku głęboka blizna, na ustach - ironiczny uśmieszek. Tak Piotr K. (32 l.) prezentował się na liście gończym, który wystawiono za nim, gdy w grudniu 2015 r. uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Obrzycach (woj. lubuskie), dokąd trafił po brutalnym mordzie na koledze. Pojmany w Anglii, lada dzień zostanie odesłany do Polski.

Biegli uznali, że był niepoczytalny, gdy w 2006 r. w Krakowie zatłukł kolegę tłuczkiem do mięsa, a na koniec, dla pewności, rozłupał mu czaszkę kamieniem. W efekcie zamiast za kraty Piotr K. trafił do szpitala psychiatrycznego w Obrzycach. Miał tam przebywać aż do wyleczenia, ale o tym, kiedy odzyska wolność, postanowił zadecydować sam.

W psychiatryku poznał dziewczynę spod Strzelec Krajeńskich. Zakochała się w nim i pomogła w ucieczce. W majtkach przyniosła mu klucz, którym otworzył okno w toalecie na oddziale, gdzie siedział. Uciekł w grudniu 2015 r. w samo południe. Towarzyszyła mu ukochana i dwóch kumpli, którzy czekali na niego w czarnym bmw nieopodal szpitala.

Po Piotrze K. wszelki ślad zaginął. Jak się wkrótce okazało, zdołał przedostać się do Anglii. Tam ponownie dał o sobie znać. Zamieszany w zabójstwo Polaka w Bolton, wpadł w ręce brytyjskiej policji. Polski wymiar sprawiedliwości natychmiast wystąpił o ekstradycję zabójcy. I właśnie zapadła decyzja o odesłaniu go do Polski.

Los Piotra K. jest teraz w rękach krakowskiego sądu. To on rozstrzygnie na podstawie opinii biegłych, czy w chwili ucieczki ze szpitala zbrodniarz był poczytalny. Jeżeli był - czeka go wieloletni wyrok. Jeżeli nie był - równie długi pobyt w domu bez klamek.

Zobacz: Szok! Chcieli PODPALIĆ człowieka

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: