WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Możesz pomóc nieuleczalnie chorym 1 procent dla hospicjum

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym 1 procent dla hospicjum

20.03.2017, godz. 00:00
Pomóż ochronić ostatnią chwilę. Przekaż 1% Domowemu Hospicjum Dla Dzieci w Opolu
foto: materiały promocyjne

Gdy medycyna zawodzi, pomocy umierającym udzielają hospicja. Lekarze i pielęgniarki dbają tu, by ostatnie chwile człowieka przebiegały bez bólu i w miarę możliwości szczęśliwie. Hospicja borykają się jednak stale z kłopotami finansowymi i liczą na pomoc dobroczyńców.

Hospicja zajmują się nieuleczalnie chorymi i zbliżającymi się do śmierci osobami. W tych miejscach niemający już szans na poprawę zdrowia pacjenci otaczani są odpowiednią troską, która ma na celu złagodzenie ich bólu oraz wsparcie duchowe. Ponadto szczególną opieką otaczani są także najbliżsi chorych.

Dorośli i dzieci

W hospicjach znajdują się nie tylko ludzie starsi i schorowani. Są także hospicja dla dzieci. Lekarze i pielęgniarki zajmują się tu ciężko chorymi dziećmi, dla których nie ma już nadziei.  Nie wszystkie hospicja to budynki ze szpitalnymi łóżkami, często chory pozostaje w domu, w otoczeniu rodziny. Lekarze i pielęgniarki odwiedzają go, podają leki, udzielają wsparcia. W hospicjum pracują także psychologowie, którzy opieką otaczają nie tylko schorowanych ludzi, ale także ich zrozpaczone rodziny.

Pomoc sporo kosztuje

Hospicja to niezwykle kosztowne ośrodki – trzeba opłacić wykwalifikowany personel, rehabilitację, środki medyczne, czasem leki, dojazdy do pacjentów. Z tego powodu liczą na wsparcie ze strony podatników rozliczających się z urzędem skarbowym.

Przekazując jeden procent swojego podatku dla hospicjum nie tylko bezpośrednio pomagamy cierpiącym, lecz także wspierającym ich osobom. Zważywszy na to, że w przyszłości w podobnej sytuacji może znaleźć się każdy z nas, warto zwrócić na hospicja większą uwagę i wesprzeć swoim podatkiem właśnie którąś z tego rodzaju instytucji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: