WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Mundurowi pomogą oskalpowanej przez gokart Patrycji!

Mundurowi pomogą oskalpowanej przez gokart Patrycji!

15.07.2016, godz. 11:13
Patrycja, której gokart wyrwał włosy ze skórą głowy
Patrycja, której gokart wyrwał włosy ze skórą głowy foto: Super Express

Policjanci i strażacy to prawdziwi twardziele, ale potworny wypadek Patrycji Malinowskiej (17 l.) na torze kartingowym w Augustowie (woj. podlaskie) poruszył nawet ich serca. Mundurowi postanowili zorganizować zbiórki krwi dla oskalpowanej przez gokart dziewczyny.

O tym wstrząsającym wypadku informujemy od początku tygodnia. Długie, rozpuszczone włosy 17-letniej Patrycji podczas jazdy gokartem wkręciły się w ruchome elementy silnika. Szarpnęło, aż włosy oderwały się wraz ze skórą i tkankami, odsłaniając gołą czaszkę. Dziewczyna w szpitalu w Warszawie przeszła 16-godzinną ratującą życie operację. Wciąż przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jedyną szansą, aby odzyskała włosy, jest przeszczep od dawcy – tego zadania chcą się podjąć specjaliści ze szpitala w Gliwicach, którzy na swoim koncie mają już udany przeszczep twarzy. 17-latka potrzebuje krwi. Można ją oddawać w dowolnym punkcie krwiodawstwa (grupa nie jest ważna!), podając jedynie hasło „Krew dla Patrycji Malinowskiej”.

Zbiórki krwi dla dziewczyny postanowili zorganizować także policjanci i strażacy z Moniek (woj. podlaskie). Mundurowi zapraszają wszystkich chętnych w dwie kolejne niedziele: 17 lipca w godz. 9:00-12.30 do świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu oraz 24 lipca w godz. 9.00-17.00 do świetlicy w budynku Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Mońkach.

Dziewczynę czeka wielomiesięczne i bardzo kosztowne leczenie i rehabilitacja. Pieniądze na ten cel można wpłacać na konto nr: 13 1750 1312 6880 0594 0263 3386; dla osób z zagranicy kod SWIFT: RCBWPLPW PL; z dopiskiem: „Patrycja Malinowska”.

Zobacz: Pomóżmy oskalpowanej Patrycji wrócić do zdrowia!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: