WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Na poczcie nie będzie kolejek

Na poczcie nie będzie kolejek

03.09.2016, godz. 05:00
listy, koperty, poczta
foto: EAST NEWS

Prace nad cyfryzacją państwa ruszyły pełna parą. 31 sierpnia 2016 roku minister cyfryzacji Anna Strężyńska oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisali porozumienie o współpracy z Pocztą Polską i jej spółką Poczta Polska Usługi Cyfrowe (Envelo). Dzięki temu nie będziemy musieli dłużej stać w kolejkach na poczcie - korespondencja urzędowa przyjdzie do nas w formie e-maila.

Często narzekamy, gdy znajdziemy w skrzynce pocztowej awizo, bo wiemy, że najprawdopodobniej przyjdzie nam stać w kolejce na poczcie. Szczególnie dokuczliwe jest to, gdy w placówce czeka na nas pismo wymagające doręczenia do rąk własnych. Najtrudniej mają wtedy mieszkańcy miejscowości, w których nie ma poczty. Zmuszeni są oni dojechać do placówki położonej w innej miejscowości.

Prace Poczty Polskiej i ministerstw prowadzą do zlikwidowania tego problemu. Ich celem jest udostępnienie możliwości odbierania korespondencji urzędowej w postaci e-maila - na naszym własnym profilu zaufanym na Portalu Rzeczypospolitej Polskiej.

W świetle prawa Rejestrowana Przesyłka Elektroniczna (na mocy rozporządzenia eIDAS Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 910 z 2014 roku) ma rangę listu poleconego. Dodatkowo listonosze zostaną wyposażeni w tablety, a placówki pocztowe będą udostępniać klientom darmowy internet i terminal, dzięki któremu można będzie odebrać elektroniczną przesyłkę.

Zobacz: Telefony Samsunga WYBUCHAJĄ! Uważaj, na ten model

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: