WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Nam strzelać nie kazano... czyli Bieg Ordona i Piknik Historyczny z okazji 185 rocznicy obrony Reduty Ordona

Nam strzelać nie kazano... czyli Bieg Ordona i Piknik Historyczny z okazji 185 rocznicy obrony Reduty Ordona

31.08.2016, godz. 00:00
Robert Lewandowski, Szczęśliwice
Na tym pięknym osiedlu Szczęśliwice spółka Lewandowskiego ma budować apartamenty foto: SHUTTERSTOCK

Uroczystość przy Reducie Ordona, Bieg Ordona oraz Piknik Historyczny w parku Szczęśliwickim to główne atrakcje obchodów 185-lecia obrony Reduty Ordona. Odbędą się w niedzielę 4 września w godz. 11.30-18 na Ochocie.

Będzie to upamiętnienie bohaterskich obrońców Warszawy z 1831 r. podczas Powstania Listopadowego, w odniesieniu do wydarzeń opisanych przez Adama Mickiewicza w wierszu „Reduta Ordona".

Obok uroczystych obchodów z udziałem m. in. Zarządu Dzielnicy Ochota i przedstawicieli Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, zaplanowano m.in. Bieg Ordona z ul. Na Bateryjce do Parku Szczęśliwickiego oraz piknik historyczny dla mieszkańców.

Podczas pikniku historycznego w parku Szczęśliwickim będzie można zobaczyć pokazy kawaleryjskie, inscenizacje historyczne w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznych, a także pokazy tańców z epoki jak i wiele atrakcji stoiskowych. Finałem dnia będzie koncert fortepianowy z repertuarem Fryderyka Chopina, w tym słynną Etiudą Rewolucyjną.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: