WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska NaviExpert: Bez stresu w drodze na Wszystkich Świętych

NaviExpert: Bez stresu w drodze na Wszystkich Świętych

27.10.2016, godz. 00:00
NaviExpert na Wszystkich Świętych
foto: Materiały prasowe

Jak co roku, pod koniec października oraz pierwszego listopada możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, korków i utrudnień komunikacyjnych wokół cmentarzy. Kierowcy powinni przygotować się nie tylko na zmiany w organizacji ruchu, ale także na tymczasowe zamknięcia niektórych fragmentów ulic. Muszą również pamiętać o prowadzonej corocznie przez policję akcji Znicz. Jak zatem przygotować się do wyjazdów, by uniknąć korków i usprawnić sobie podróż?

Wyruszając w trasę warto zabrać ze sobą aplikację w smartfonie, która pomoże ominąć korki związane ze wzmożonym ruchem, zamknięte na czas remontów odcinki oraz ostrzeże przed kontrolami drogowymi, fotoradarami czy wypadkami. W tym celu najlepiej zadbać o rozwiązanie, które korzysta z informacji aktualizowanych online oraz łączy w sobie funkcję ostrzegacza i nawigacji. – Sytuacja na drogach zmienia się z minuty na minutę, a nasza aplikacja wykorzystuje pochodzące od setek tysięcy kierowców informacje drogowe o tym, jak jeździ się na danych odcinkach najlepiej omijać powstające zatory. Kierowcy korzystający z aplikacji zgłaszają też ostrzeżenia o fotoradarach, kontrolach drogowych i niebezpiecznych miejscach czy wypadkach.

POWIĘKSZ

 

Dodatkowo o aktualność danych dbamy wspierając się nasłuchem tradycyjnego CB radia oraz monitoringiem radia i Internetu – tłumaczy Adam Bąkowski, prezes Zarządu firmy NaviExpert, dostawcy nawigacji, partnera naszej akcji. Zaletą rozwiązania są także aktualizowane w czasie rzeczywistym mapy, których nie trzeba wgrywać na urządzenie, dzięki czemu trasy wytyczane przez NaviExpert omijają także trwające remonty. To jednak nie wszystko – NaviExpert, specjalnie na Wszystkich Świętych i czas wzmożonych wyjazdów w tym okresie, korzystając z informacji pochodzących od lokalnych służb drogowych i samorządów, wprowadza na mapach swojej aplikacji zmiany dotyczące objazdów, tymczasowych parkingów oraz możliwych zamknięciach ulic przy cmentarzach w kilkudziesięciu największych miastach w Polsce. Aby wyszukać konkretny punkt, należy w pasku wyszukiwania wpisać nazwę cmentarza lub wybrać ją głosowo, a aplikacja wyświetli wszystkie dostępne wyniki dla danej lokalizacji, uwzględniając m.in. listę parkingów przy każdym z cmentarzy. Z myślą o tych użytkownikach, którzy postanowią pozostawić swoje auto w garażu, nawigacja komunikacją miejską będzie z kolei uwzględniać zmiany rozkładów jazdy z okazji Wszystkich Świętych oraz dodatkowe linie kursujące na cmentarze.

Aplikację NaviExpert można pobrać z Google Play, App Store lub Sklepu Microsoft. Przez pierwsze 7 dni korzystanie z jest darmowe. Po tygodniu dostęp do usługi wygasa i by móc dalej z niej korzystać należy wykupić abonament. Do 1 listopada można to jednak skorzystać z rabatu – 30% na abonamenty roczne. W tym czasie kosztują zaledwie 69 za rok.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: