WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Nawałnice na południu Polski. Wichura zrywała dachy, linie energetyczne i łamała drzewa

Nawałnice na południu Polski. Wichura zrywała dachy, linie energetyczne i łamała drzewa

08.07.2017, godz. 08:52
Burza, nawałnica, połamane drzewo, straż pożarna
Burza, nawałnica, połamane drzewo, straż pożarna foto: SE/EAST NEWS

Strażacy w województwie śląskim nieprzerwanie od wieczora usuwają skutki nawałnic. W sumie było tam około 400 zgłoszeń o uszkodzeniach spowodowanych przez wiatr.

Jak informuje RMF FM, nawałnice przeszły w pasie od Raciborza, przez Rybnik i Wodzisław Śląski aż po Cieszyn. Na Opolszczyźnie strażacy interweniowali wczoraj ponad sto razy. Wiatr łamał drzewa, które spadały na drogi, a także zrywał linie energetyczne oraz telekomunikacyjne. Uszkodzonych zostało co najmniej kilka samochodów.

Wieczorem powalone drzewa całkowicie zablokowały drogę z Nędzy do Kuźni Raciborskiej. Drzewa już stamtąd zabrano, ale droga jest na razie przejezdna wyłącznie dla samochodów służb ratowniczych. Strażacy cały czas usuwają gałęzie i konary, które zalegają na poboczu.

Szkody, które wyrządziły burze połączone z gradobiciem, są spore. Uszkodzonych zostało 49 dachów na budynkach gospodarczych i domach. Rzecznik cieszyńskiej policji, Rafał Domagała, poinformował, że wśród uszkodzonych obiektów jest m.in. dom dziecka w Międzyświeciu. Po zerwaniu dachu zalana została tam część pomieszczeń. W Landzmierzu wichura zerwała dachy w 80 budynkach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: