WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Piotr Wysota z CHODZIEŻY: Nie chcę adwokata, to miłość mnie obroni

Piotr Wysota z CHODZIEŻY: Nie chcę adwokata, to miłość mnie obroni

26.05.2011, godz. 06:49
Nie chcę adwokata to miłość mnie obroni
foto:

Piotr Wysota (17 l.), chłopak, który zakochał się w trzynastoletniej Oli Kicie i będzie miał z nią w czerwcu dziecko, stanął przed sądem. Prokurator, o czym pisał "Super Express", postawił mu zarzut seksu z nieletnią. Piotr samotnie, bez mecenasa, zasiadł na ławie oskarżonych. - Nie chcę adwokata. Nie zrobiłem przecież nic złego i nie mam nic do ukrycia. To miłość mnie obroni - mówi.

Ta historia poruszyła całą Polskę. 17-letni Piotr z wzajemnością zakochał się w młodej, niewinnej Oli. Uczucie w nich kiełkowało, rosło i wybuchło silnie pod koniec sierpnia ubiegłego roku.- Olę poznałem, bo przyjeżdżała do mojego miasta. Od razu mnie zauroczyła, podoba mi się w niej wszystko - mówi Piotr, a Ola zaraz dodaje, że nigdy z nikim nie czuła się tak dobrze i bezpiecznie.

Przeczytaj koniecznie: Ciężarna 13-latka Ola Kita spod Chodzieży: Synkowi dam na imię Jan Paweł

Olę i Piotra połączył wspólny los. Oboje wychowują się bez ojców, oboje nie mają w domu luksusów. Mimo wielu przeciwności losu oboje powtarzają, że dla nich miłość jest najważniejsza. Gdy jesienią okazało się, że 13-letnia Ola jest w ciąży, nie załamali się. - Musimy sobie dać radę, będę pracował i pomagał Oli, a gdy Ola będzie dorosła, weźmiemy ślub - mówi Piotr. Piotr i Ola mają szczęście, bo oparcie mają też w swoich mamach.

Na razie Piotr musi jednak walczyć o siebie. Za seks z nieletnią na długie lata może przecież trafić za kratki. Gdy w sądzie prokurator odczytywał, co mu zarzuca, chłopak na chwilę spuścił wzrok. Zaraz jednak podniósł głowę i postanowił się nie poddawać. Nie chce iść do więzienia, bo nie czuje się przestępcą, który uwiódł nastolatkę. - Chcę dobrowolnie poddać się karze, bo wiem, że takie mamy prawo w Polsce, ale nie chcę iść do więzienia, gdyż za chwilę zostanę ojcem - mówi poważnie chłopak. Jaki będzie wyrok sądu? Okaże się za miesiąc, zaledwie na trzy dni przed planowanymi narodzinami ich malutkiego synka.

autor: Ewa Mroczkowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: