WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Nie wpuścił niepełnosprawnego do autobusu! Pasażerowie byli zszokowani [WIDEO]

Nie wpuścił niepełnosprawnego do autobusu! Pasażerowie byli zszokowani [WIDEO]

28.07.2017, godz. 11:15
Nie wpuścił niepełnosprawnego
foto: Facebook

Skandal, wstyd, żenada - to chyba najlepsze słowa, które opisują zachowanie kierowcy autobusu linii 516, który nie chciał wpuścić niepełnosprawanego do autobusu. Z pomocą mężczyźnie poruszącym się na wózku inwalidzkim, pośpieszyli pasażerowie, którzy nie kryli oburzenia zachowaniem kierowcy. ZTM przekazał już sprawę do pracodawcy i jednocześnie podkreśla, że kierowca ma obowiązek pomóc niepełnosprawnemu.

Takiego zachowanie nic nie usprawiedliwia! Na Facebooku jeden z internautów zamieścił krótki filmik, na którym widzimy jak warszawski kierowca linii 516 nie chce wpuścić do autobusu niepełnosprawnego mężczyzny. Po krótkiej wymianie zdań, sytuacja zaniepokoiła pasażerów, którzy postanowili pomóc inwalidzie. Wyciągnęli oni platformę przeznaczoną dla osób poruszających się na wózku i dzięki temu mężczyzna mógł wjechać do pojazdu. Całe zdarzenie można zobaczyć na filmiku, który zamieszczamy poniżej. Co więcej, na przystanku Tarchomin kierowca kazał wszystkim wysiadać, bo obraził się za nazwaniem go "chamem".

Jeden z pasażerów przekazał tę sprawę do ZTM, który odpowiada za organizację pracy przewoźników. - Postawa kierowcy jest oburzająca, ponieważ ma on obowiązek pomóc osobie na wózku dostać się do autobusu. Najprościej to zrobić rozkładając rampę. Kierowca nie zrobił tego, a zatem dopuścił się uchybienia wobec swoich obowiązków. Skontaktujemy się w tej sprawie z jego pracodawcą, którym jest firma Arriva i zażądamy wyjaśnień. O tym jakie konsekwencje poniesie kierowca zdecyduje już sam przewoźnik - powiedział serwisowi WawaLove Kamil Migała, rzecznik ZTM.

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: