WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska W tym domu opieki ZMARŁO 5 osób! Pacjanci byli głodzeni i zaniedbywani?

W tym domu opieki ZMARŁO 5 osób! Pacjanci byli głodzeni i zaniedbywani?

12.10.2016, godz. 14:45
Dom opieki
foto: Archiwum

5 osób zmarło spośród 13, które ostatnim czasie zostały przetransportowane do domu opieki w Zgierzu. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny zgonu pacjentów. Prokuratura bada, czy nie doszło do zaniedbań ze strony szpitala. - We wtorek, w godzinach popołudniowych do Prokuratury Rejonowej w Zgierzu wpłynęło zawiadomienie Prezydenta Miasta Zgierza, wskazujące na możliwość popełnienia przestępstwa, związanego z niewłaściwą opieką nad podopiecznymi Domu Schronienia w Zgierzu - powiedział Krzysztof Kopania z prokuratury w Zgierzu.

Do dramatu doszło w jednym z domów opieki w Zgierzu. Jak podaje Express Ilustrowany w ostatnim czasie 5 z 13 pacjentów przewiezionych do placówki zmarło. Prokuratura sprawdza, czy ze strony pracowników domu opieki nie dochodziło do zaniedbań. - We wtorek, w godzinach popołudniowych do Prokuratury Rejonowej w Zgierzu wpłynęło zawiadomienie Prezydenta Miasta Zgierza, wskazujące na możliwość popełnienia przestępstwa, związanego z niewłaściwą opieką nad podopiecznymi Domu Schronienia w Zgierzu - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zgierzu - powiedział Krzysztof Kopania z prokuratury w Zgierzu. Zwłoki 5 osób zostały już zabezpieczone do sekcji. Być może wyniki badania przybliżą śledczych do prawdy.

Do prokuratury miał także trafić list od córki jednego z pacjentów, który zmarł w domu opieki. - Przyczyny śmierci ojca dopatruje się ona w nieprawidłowościach w sposobie sprawowania nad nim opieki. Twierdzi, że ojciec był zaniedbany i zagłodzony - powiedział rzecznik prasowy prokuratury.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: