WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Niebieski wieloryb. Ministerstwo podejmie działania?

Niebieski wieloryb. Ministerstwo podejmie działania?

20.03.2017, godz. 15:31
Niebieski Wieloryb - o co chodzi? Na czym polega niebezpieczna gra nastolatków
foto:

Prokuratura Krajowa zaapelowała do minister edukacji, Anny Zalewskiej o wystąpienie do kuratorów oświaty z prośbą o działania prewencyjne w związku z popularną wśród nastolatków grą "Niebieski wieloryb". W ostatnich dniach równiez w Polsce odkryto kilka przypadków samookaleczenia dzieci.

"Niebieski wieloryb" to gra, która w Rosji zabiła 130 dzieci. W Polsce odnotowano już pierwsze przypadki samookaleczenia dzieci. W sprawie postanowiła interweniować nawet Prokuratura Krajowa. Zastępca Prokuratora Generalnego zwrócił się z prośbą do Anny Zalewskiej o podjęcie działań prewencyjnych przez podległych jej kuratorów oświaty - informuje "Głos Szczeciński". Prokuratura apeluje również do wszystkich rodziców o zwracanie szczególnej uwagi na treści, z których korzystają dzieci.

O co chodzi w grze "Niebieski wieloryb"? Nastolatkom, którzy chcą wziąć udział w grze, przydzielany jest opiekun, który wyznacza mu 50 zadań. Mają one pokazać bezsens życia. Upokarzające zadania muszą być dokumentowane za pomocą zdjęcia, które trafia do mentora. Uczestnicy muszą na przykład zerwać kontakt ze znajomymi lub pociąć się żyletką. Ostatnim zadaniem jest samobójstwo.

Zobacz: Zostań Wróżką Ognia - co chodzi? Na czym polega niebezpieczna gra nastolatków, która dotarła do Polski?

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: