WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Niemcy przywróciły kontrolę na granicy z Polską. Gigantyczny korek ma nawet 15 km!

Niemcy przywróciły kontrolę na granicy z Polską. Gigantyczny korek ma nawet 15 km!

19.06.2017, godz. 13:59
korek, droga, budowa drogi
foto: Super Express

Korek w Zgorzelcu ma nawet 15 km długości. Aby przejechać niemiecką granicę, kierowcy muszą czekać nawet kilka godzin. Sytuacja ta wynika z tymczasowego przywrócenia kontroli na granicach Niemiec w związku ze szczytem G20

Szczyt G20 odbędzie się w dniach 7-8 lipca w Hamburgu. W celu zabezpieczenia wydarzenia, Niemcy przywróciły tymczasowo kontrolę na granicach m.in z Polską. Sprawdzana jest tożsamość i obywatelstwo, więc kierowcy bez dowodu osobistego, tudzież paszportu, przez granicę z Niemcami nie przejadą. W związku z kontrolami, na popularnych przejściach granicznych utworzyły się gigantyczne korki. W Zgorzelcu na autostradzie A4 korek osiągnął już 15 km. Korek, o długości około 4 km, utworzył się także przed przejściem granicznym w Świecku.

- Kontrole graniczne to jeden z zaostrzonych środków bezpieczeństwa, które będą obowiązywać w ciągu najbliższego miesiąca. Ich wprowadzenie uzgodniono z państwami sąsiednimi i z Komisją Europejską - podaje rmf24.pl. Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że kontrole graniczne obowiązywać będą do 11 lipca.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: