WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Niemiecki rottweiler pogryzł ośmiolatka na plaży w Świnoujściu

Niemiecki rottweiler pogryzł ośmiolatka na plaży w Świnoujściu

12.08.2017, godz. 02:00
Niemiecki rottweiler POGRYZŁ chłopca na plaży w Świnoujściu [ZDJĘCIA]
Środa, 9.08.2017 godzina 16. Dwa rottweilery bez smyczy biegają po plaży w Świnoujściu. foto:

Pętał się po świnoujskiej plaży bez kagańca, aż w końcu zaatakował ośmioletniego Michasia. Mowa o agresywnym rottweilerze, którego niemiecka właścicielka puściła luzem bez dozoru. Awantura, która wybuchła chwilę później, skończyła się interwencją policji. Niemka wylądowała na komisariacie, a potem przed sądem, bo podniosła rękę na mundurowych.

Mały Michaś długo nie zapomni sierpniowego popołudnia na świnoujskiej plaży. - Bawił się z innymi dziećmi w wodzie przy pontonie, gdy podbiegł do niego wielki rottweiler - relacjonuje Aleksandra Drzewiecka, matka chłopca. Pies nie był na smyczy, nie miał też kagańca. - Syn się przestraszył. Zaczął uciekać i wtedy ta bestia ugryzła go w udo. Jeszcze go podszczypywała i kąsała w ręce, jak bezradnie nimi wymachiwał - dodaje kobieta.

Chłopiec był roztrzęsiony, płakał, jego rany krwawiły. Czym prędzej wezwano pogotowie. Tymczasem właścicielka psa i jej matka zabrały agresywne zwierzę i usiłowały czmychnąć z plaży. Zagrodzili im drogę świadkowie zdarzenia.

- Gdyby nie oni, te kobiety by sobie poszły. Jakby nic się nie stało - mówi Magdalena Michniewicz, ciocia Michała. - A my oprócz zwykłego przepraszam, chcieliśmy usłyszeć, czy ten pies był szczepiony. A gdy się okazało, że jego właścicielka jest Niemką, chcieliśmy też zobaczyć jego paszport. I wtedy się zaczęło. Kobiety stały się agresywne. Krzyczały, nie reagowały na nasze prośby, jedna z nich popchnęła moją córkę. Nie mieliśmy wyjścia, wezwaliśmy policję.

Właścicielką rottweilera okazała się Anja W. (54 l.), obywatelka Niemiec, która na plażę przyszła z matką - Christel W. (76 l.). Pod opieką miały jeszcze jednego psa tej samej rasy. Kobiety były pod wpływem alkoholu. Podczas policyjnej interwencji stawiały opór. Ostatecznie za brak dozoru nad psem i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy zostały zatrzymane. Noc spędziły w policyjnej celi i z miejsca trafiły przed sąd. Zostały ukarane grzywną w kwocie 1000 złotych i obciążone kosztami postępowania. Rottweiler, jak ustaliła policja, był szczepiony.

Zobacz: Nastolatkowie ZEPCHNĘLI kolegę z balkonu. Chłopiec wył z bólu [WIDEO]

Przeczytaj też: Mielec: W biały dzień ZASZLACHTOWAŁ kobietę i uciekł. Został zatrzymany [NOWE FAKTY]

Polecamy: Perseidy 2017 w Warszawie. Gdzie oglądać Perseidy w Warszawie? Noc Spadających Gwiazd 2017

Źródło: Kamil Kacperczyk
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: