WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Noworodek ZOSTAWIONY w oknie życia w Piotrkowie Trybunalskim!

Noworodek ZOSTAWIONY w oknie życia w Piotrkowie Trybunalskim!

25.10.2016, godz. 08:51
Okno życia
foto: Super Express

W niedzielę 23 października w jednym z okien życia w Piotrkowie Trybunalskim, odnaleziono pozostawionego noworodka. Jak opisuje Dziennik Łódzki, dziecko było zadbane i urodziło się przed kilkoma dniami. - Chłopczyk pozostanie u nas do czasu wydania przez sąd zarządzeń opiekuńczych. Nie wymaga leczenia, a jedynie badań kontrolnych - powiedziała jedna z sióstr zakonnych.

Do odnalezienia dziecka w oknie życia doszło w niedzielę, 23 października. Około godziny 14.15 dzwonek zaalarmował siostry Salezjanki, które natychmiast pobiegły sprawdzić, jaki jest stan zdrowia dziecka. Jak się okazało, noworodek był zdrowy i po szczepieniach, prawdopodobnie przyszedł na świat kilka dni wcześniej. - Wyglądał na urodzonego przed kilkoma dniami. Był czysty, zadbany i porządnie ubrany. Miał ze sobą pakiet niemowlaka, taki, jak dostają noworodki przy wyjściu ze szpitala - powiedziała jedna z sióstr. Po zbadaniu przez lekarzy okazało się, że dziecko wymaga jedynie badań kontrolnych. Jak opisuje Dziennik Łódzki, policja z uwagi na dobry stan dziecka, nie będzie poszukiwać matki dziecka. Jeszcze w trakcie pobytu noworodka w szpitalu rozpocznie się procedura, która będzie miała na celu znalezienie dla chłopczyka rodziny adopcyjnej.

Jak podaje Dziennik Łódzki, odnalezienie chłopca w oknie życia w Piotrkowie Trybunalskim, to trzeci taki przypadek w mieście. Wcześniej dzieci były umieszczane w oknie życia w 2010 i w 2013 roku.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: