WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska NOWY SONDAŻ - PiS wyprzedza PO. ROŚNIE POPARCIE dla partii Jarosława KACZYŃSKIEGO

NOWY SONDAŻ - PiS wyprzedza PO. ROŚNIE POPARCIE dla partii Jarosława KACZYŃSKIEGO

07.10.2012, godz. 08:39
Jarosław Kaczyński
foto:

Wyborcy odwracają się od partii rządzącej. Donald Tusk ma powody do zmartwień. Afera z Amber Gold i sędzią Ryszardem Milewskim przyniosła spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Z nowego sondażu TNS Polska dla programu "Forum" TVP Info wynika, że PiS wyprzedza PO o 6 procent. PiS wygrywa z PO. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wynosi 39 proc., a dla partii Donalda Tuska tylko 33 proc.

Sondaż TNS Polska dla programu TVP Info przeprowadzono telefonicznie w dniach 3-5 października 2012 r. na grupie 1000 dorosłych Polaków.

Wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych są miażdżące dla Donalda Tuska. PiS może bowiem liczyć na 39 proc. poparcia, PO zaledwie na 33 proc. Gdyby wybory odbyły się teraz 31 proc. badanych nie byłoby zdecydowanych, na którą partię oddać głos a 21 proc. w ogóle nie brałoby udziału w wyborach.

Trzecie miejsce w sondażu zajęło SLD, które może liczyć na 9 proc. głosów. Na granicy progu wyborczego są Ruch Palikota i PSL, które dostały po 5 proc. poparcia. Do Sejmu nie dostałby się Solidarna Polska, Polska Jest Najważniejsza i Nowa Prawica.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: