WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Obchody Święta Wojska Polskiego 2016 PROGRAM

Obchody Święta Wojska Polskiego 2016 PROGRAM

14.08.2016, godz. 15:58
Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia
Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia foto: Super Express

15 sierpnia jak co roku odbędą się obchody z okazji Święta Wojska Polskiego. Ulicami stolicy przejedzie defilada wojskowa. Ten dzień to jednak nie tylko pokaz siły polskich żołnierzy. Co jeszcze czeka nas tego dnia?

Obchody Święta Wojska Polskiego to ważne wydarzenie. Jak co roku odbędzie się pokaz pojazdów wojskowych, które polscy żołnierze mają do swojej dyspozycji. Defilada zacznie się około godziny 12:00 15 sierpnia. Rozpocznie ją przelot samolotów wojskowych. Następnie wzdłuż Al. Ujazdowskich przejedzie szereg opancerzonych i nieopancerzonych pojazdów lądowych.

Ale Święto Wojska Polskiego to nie tylko defilada. Warszawa przygotowała wiele innych atrakcji. Muzeum Wojska Polskiego tego dnia będzie otwarte od 9:00 do 18:00 całkowicie za darmo! Ekspozycję plenerową będzie można zobaczyć w godzinach od 9:00 do 18:00, natomiast sale wystawowe i namiot promocyjny będzie można zwiedzać od 12:00 do 18:00 (ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem).

Co będzie można zobaczyć w Muzeum Wojska Polskiego:

Otwarcie wszystkich wystaw stałych i okolicznościowych, z najnowszą zatytułowaną „Na nieludzkiej ziemi… Armia Polska w ZSRR 1941-42.
godz. 12:15 – Gawęda kustosza Działu Wystaw Bogdana Kleina pt. „Był rok 1920”, Sala Drogi Do Niepodległości;
godz. 13:15 – Prezentacja obrazów Michała Byliny pt. „Śmierć Księdza Ignacego Skorupki” oraz „Bitwa pod Warszawą” – prowadzi kustosz Andrzej Szczepanowski, Sala Drogi do Niepodległości;
godz. 14:15 - Prezentacja obrazu Michała Byliny pt. „Śmierć Księdza Ignacego Skorupki” oraz „Bitwa pod Warszawą” – prowadzi kustosz Andrzej Szczepanowski, Sala Drogi do Niepodległości;

Oprócz tego, atrakcje pojawią się również w parku plenerowym. Co się tam będzie działo?

- prezentacja historycznego oraz współczesnego, ciężkiego sprzętu wojskowego.
- otwarte dla zwiedzających zostaną eksponaty: samolot JAK-40, samolot transportowy AN-26.
- pokazy kawaleryjskie Szwadronu Bolęcin w barwach 8.Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego oraz sekcji sokolniczej Międzywydziałowego Koła Naukowego AVES, Stowarzyszenia Miłośników Historii „Warszawa” w umundurowaniu Ludowego Wojska Polskiego.
- stoiska z pamiątkami dla kolekcjonerów militariów.
- „Wojskowy przystanek” - grochówka wojskowa i inne przysmaki (park broni ciężkiej)

Zobacz: Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia. Co to za święto? Dlaczego je obchodzimy? Jak się je obchodzi?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: