WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska OBRZYDLIWY żart z Caritasu! Chodzi o chore dzieci [ZDJĘCIE]

OBRZYDLIWY żart z Caritasu! Chodzi o chore dzieci [ZDJĘCIE]

13.10.2016, godz. 10:11
Obrzydliwy żart
foto: Caritas

W internecie od kilku dni krąży zmanipulowane zdjęcie, na którym możemy zobaczyć okno życia z podpisem: "OKNO ŻYCIA – nie przyjmujemy dzieci z wadami genetycznymi!!! – brak chętnych na adopcję”. Caritas, który organizuje pomoc dla zostawionych dzieci w oknach życia nie kryje oburzenia. - Człowiek, który dopuścił się manipulacji oraz środowisko, które ją promowało, przekroczyło wszelkie zasady wzajemnego szacunku i granice rozsądku czytamy na stronie internetowej Caritasu.

W ostatnim czasie w Polsce po raz kolejny rozgorzał spór o aborcję. W związku ze złożeniem projektu Ordo Iuris, który zakładał zakaz aborcji, 100 tysiące polskich kobiet wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Czarny Protest przyniósł swój efekt - projekt został odrzucony przez Sejm i nie będzie dalej procedowany. Wielkie napięcie, które towarzyszyło debacie o możliwości dokonywania aborcji przyniosło też niestety fałszywe obrazki, które wywołały burzę w internecie. Obrzydliwą manipulację wykorzystano do obrażenia Małgorzaty Wassermann oraz Małgorzata Terlikowska, które zostały posądzone dokonanie aborcji. Posłanka PiS złożyła już zawiadomienie do prokuratury.

Ofiarą obrzydliwej manipulacji padł również Caritas. W ostatnim czasie po internecie krąży fałszywe zdjęcie, na którym widzimy okno życia z podpisem: "OKNO ŻYCIA – nie przyjmujemy dzieci z wadami genetycznymi!!! – brak chętnych na adopcję". Charytatywna organizacja już wydała oświadczenie i nie kryje oburzenia.

- Człowiek, który dopuścił się manipulacji oraz środowisko, które ją promowało, przekroczyło wszelkie zasady wzajemnego szacunku i granice rozsądku. Są granice, których przekraczać nie należy i których przekraczać się nie godzi niezależnie od poglądów. Nie byłoby ludzi, którzy wyznają poglądy, gdyby ktoś, kiedyś, nie przekazał im życia i tego życia nie chronił. Caritas została powołana właśnie do tego, żeby pomagać ludziom potrzebującym pomocy niezależnie od ich kondycji życiowej, wyznania i wyznawanych idei - czytamy na stronie Caritas.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: