WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Ocaliliśmy Łatka przed rzeźnią

Ocaliliśmy Łatka przed rzeźnią

22.10.2016, godz. 02:00
KOZIOŁEK LATEK
KOZIOŁEK LATEK foto:

Koziołek Łatek tak psocił, że złamał sobie kopytko. Mało brakowało, a sympatyczny zwierzak skończyłby w rzeźni, bo leczenia nie chciał się podjąć żaden z kilkunastu weterynarzy. Na szczęście upór właścicielki koziołka przyniósł efekt. Choć kozy nie są częstymi pacjentami gabinetów weterynaryjnych, to w Zawierciu (woj. śląskie) Łatek otrzymał pomoc.

Przysłowie powiada: gdyby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała. Dokładnie tak było z Łatkiem. - Zerwał się nagle. Chciał do domu. Przeskakiwał przez płot. Niestety, zahaczył tylnym kopytkiem o ogrodzenie - opowiada właścicielka koziołka pani Katarzyna (24 l.).

To był początek kłopotów, bo okazało się, że wielu weterynarzy nie chce pomóc Łatkowi. - Telefonowaliśmy wszędzie. Słyszeliśmy tylko jedno: do rzeźni z nim. Łatek jest dla nas jak rodzina. Nie wyobrażaliśmy sobie, że pójdzie pod nóż - mówi pani Kasia.

Upór właścicieli przyniósł rezultaty. Damian Kotela (37 l.), weterynarz z Zawiercia, podjął się leczenia. Jak się okazało, sprawa wcale nie była beznadziejna.

- Zrobiliśmy prześwietlenie. Złamanie było stosunkowo proste. Inna sprawa, że pacjent był psotny. Trudno było go utrzymać na stole. Wszystko jednak poszło zgodnie z planem. Kość się zrosła i Łatek wraca do zdrowia - opowiada z uśmiechem lekarz weterynarii.

Zobacz: Wreszcie odkryją, kto obdarł Kasię ze skóry

Źródło: UWAGA! TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: