WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Ofiary księdza pedofila dostaną MILION złotych odszkodowania? Żądają zadośćuczynienia

Ofiary księdza pedofila dostaną MILION złotych odszkodowania? Żądają zadośćuczynienia

17.11.2016, godz. 16:32
ksiądz, pedofilia
foto: SHUTTERSTOCK

Do molestowania dziewczynek przygotowujących się do I Komunii Świętej doszło w parafii w Kalinówce (woj. lubelskie) oraz kurii zamojsko-lubaczowskiej. Teraz rodziny ofiar poszkodowanych przez księdza pedofila domagają się przeprosin i zadośćuczynienia w postaci miliona złotych.

O sprawie księdza pedofila Stanisława G. z Kalinówki pisaliśmy już rok temu. Został wtedy oskarżony o dotykanie młodych dziewczynek, które przygotowywał do I Komunii Świętej. Przyznał się wtedy do 3 z pięciu zarzutów, jakie mu postawiono. Teraz rodziny poszkodowanych dzieci domagają się od niego przeprosin i odszkodowania w postaci miliona złotych. Ich pełnomocnik wystąpił już z wnioskiem o wypłatę takich pieniędzy do księdza Stanisława G. i parafii w Kalinówce, gdzie był proboszczem oraz do diecezji zamojsko-lubaczowskiej. - Mogę potwierdzić, że taki wniosek otrzymaliśmy - przyznał ks. Michał Maciołek, rzecznik prasowy diecezji w rozmowie z portalem dziennikwschodni.pl. - Żeby odpowiedzieć na wyrażone w piśmie żądania podjęliśmy odpowiednie kroki prawne. Z uwagi na dobro poszkodowanych rodzin nie informujemy jednak, czy odpowiedź została już wysłana oraz jakie jest nasze stanowisko w tej sprawie. Jak poinformował jednak pełnomocnik rodzin, żadna odpowiedź jeszcze nie dotarła. - Czekamy na nią - powiedział mecenas Jarosław Głuchowski.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: