WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Ojciec Ewy Tylman POTWIERDZA: jeśli się okaże się, że to moja Ewa...

Ojciec Ewy Tylman POTWIERDZA: jeśli się okaże się, że to moja Ewa...

01.08.2016, godz. 14:09
Ciało Ewy Tylman wypłynęło po 8 miesiącach
foto:

Serce Andrzeja Tylmana wciąż krwawi. – Chciałbym już mieć pewność, że odnaleziono Ewę – mówi mężczyzna. Tymczasem zrozpaczony ojciec nie może zrozumieć, dlaczego pracownicy usług pogrzebowych fotografowali się z ciałem najprawdopodobniej jego córki. – Jeśli okaże się, że to moja Ewa, to będę mógł w przyszłości domagać się od nich odszkodowania. Na razie czekam na wyniki badań – podtrzymuje swoje wcześniejsze słowa Andrzej Tylman. – Z tym, co się dzieje na Facebooku nie mam nic wspólnego. Ja tam nic nie piszę – dodaje.

Ewa Tylman zaginęła 23 listopada ubiegłego roku. W chłodną noc wracała z imprezy firmowej ze swoim kolegą Adamem Z. Na monitoringu widać, jak Adam Z. prowadzi ulicami Poznania z Ewę Tylman. Idą w stronę Mostu Rocha. Mężczyzna najpierw twierdził, że rozstał się z koleżanką w okolicach Mostu, ale potem na jaw wyszło zupełnie co innego. Adam Z. usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym, bo okazało się, że mężczyzna była z kobietą na brzegu rzeki a potem widział jak Ewa Tylman tonie.

Kobiety szukano w Warcie osiem miesięcy. W ubiegłym tygodniu przypadkowy spacerowicz zauważył kobietę w wodzie. Niestety ciało było w takim stanie, że tylko po rzeczach osobistych można było stwierdzić od razu, czy to Ewa Tylman. Przy kobiecie odnaleziono między innymi  kartę kredytową z jej nazwiskiem. Prokuratura zleciła szereg badań dodatkowych na potwierdzenie tożsamości wyłowionego ciała. – Dopóki nie zobaczę wyników, nie będę się wypowiadał – zapowiada ojciec.

Tymczasem na jaw wyszły obrzydliwe zachowania współpracowników zakładu pogrzebowego, który transportował zwłoki do Zakładu Medycyny Sądowej. Dwóch mężczyzn w trackie przekazywania ciała na sekcję fotografowało się z odnalezioną kobietą. Tylko szybka reakcja ochroniarza doprowadziła do zabezpieczenia tych zdjęć przez policję. – To obrzydliwe, nie mogę w to uwierzyć, że mogli to zrobić – mówi Andrzej Tylman i podtrzymuje swoje wcześniejsze słowa, że jeśli okaże się, że to jego córka to będzie mógł domagać się odszkodowania od tych mężczyzn.

Na razie mężczyźni usłyszeli zarzut znieważenia zwłok. Zarzut usłyszał również mężczyzna, który odnalazł w poniedziałek wieczorem ciało w Warcie. Będzie on odpowiadał za usiłowanie ujawnienia informacji ze śledztwa.

Czytaj: Zbezcześcili ciało Ewy Tylman. Trafią za kraty na kilka lat?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: