WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Ojciec skatował 2-miesięcznego Igorka

Ojciec skatował 2-miesięcznego Igorka

08.11.2016, godz. 05:00
Policja sprawdza, czy rodzice skatowali Igorka
Igor foto: CEZARY PECOLD/SUPER EXPRESS

Z pękniętą czaszką i sińcami na całym ciele - w takim stanie rodzice dwumiesięcznego Igora ze Zgierza koło Łodzi przywieźli synka do szpitala. Lekarzom tłumaczyli, że dziecko spadło z łóżka na podłogę. Obrażenia chłopca były jednak tak poważne, że sprawą zajęli się śledczy. Prokurator postawił wczoraj zarzuty ojcu maleństwa.

Rodzice maluszka - Anna (30 l.) i Łukasz K. (26 l.) - pobrali się w październiku ub.r. Mieszkają w jednym z bloków w Zgierzu. We wrześniu na świat przyszło ich dziecko - Igorek. W minioną sobotę tuż przed północą Anna i Łukasz K. przyjechali z nim do szpitala w Łodzi. Malec miał liczne siniaki na całym ciele. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że u chłopca doszło też do pęknięcia podstawy czaszki. Jego rodzice powiedzieli lekarzom, że maluch wypadł z łóżeczka.

- Medycy zakwestionowali, by tego typu obrażenia mogły powstać w takich okolicznościach. Na miejsce wezwano policjantów, którzy zatrzymali rodziców - mówi Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Śledztwo wszczęła prokuratura w Zgierzu. Przez całą niedzielę i poniedziałek zbierano opinie biegłych lekarzy, którzy mieli określić, co było przyczyną tak poważnych obrażeń.

Wczoraj po południu rodzice skatowanego maleństwa stanęli przed prokuratorem.

- Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący spowodowania obrażeń głowy ze złamaniem kości czaszki oraz spowodowania sińców twarzy i okolic ramion, które naruszyły czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni - usłyszeliśmy od Krzysztofa Kopani, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Łukaszowi K. grozi 5 lat więzienia.

Zobacz: Malutka Anastazja do końca życia BĘDZIE kaleką. Ojciec-kat usłyszał wyrok

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: