WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Ojciec ZABIŁ jej matkę i zrobił z niej kalekę. ZUS odmówił jej pomocy!

Ojciec ZABIŁ jej matkę i zrobił z niej kalekę. ZUS odmówił jej pomocy!

24.11.2016, godz. 15:56
policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

Bulwersująca sprawa z Drewnowa (woj. warmińsko-mazurskie). 20-letnia kobieta, której matka zginęła w awanturze domowej, żyje w nędzy. Kobieta, która jest niepełnosprawna (jej ojciec uszkodził jej rdzeń kręgowy), nie może liczyć na pomoc z ZUS-u. Poszkodowanej pomagają natomiast znajomi oraz ludzie dobrej woli, którzy prowadzą zbiórkę. Ty również możesz jej pomóc!

Dramat pani Wiolety zaczął się rok temu. To wtedy jej pijany ojciec po raz kolejny wszczął domową awanturę i rzucił się na swoją żonę. Próbowała go powstrzymać jego córka, ale mężczyzna ugodził ją nożem w plecy i uszkodził rdzeń kręgowy. Mama kobiety zginęła w awanturze. Po ataku pani Wioleta musi poruszać się na wózku inwalidzkim, choć lekarze cały czas mają nadzieję, że kobieta będzie mogła chodzić. Dają jej na to 70% szans. Aby jednak podjąć leczenie, potrzebna jest bardzo kosztowna rehabilitacja. Pieniądze zbiera Stowarzyszenie dla Rzecz Młodzieży nr konta: 50 8313 0009 0037 7229 2000 0030 z dopiskiem "Otwórz Serce dla Wiolety".

Jak przyznaje kobieta, nie zawahałaby się drugi raz próbować ratować swoją mamę. -  Moim zdaniem było warto, bo mogłam uratować mamę. To sekundy zadecydowały. Gdyby drugi raz znalazła się w takiej sytuacji zrobiłabym to samo, bo dla mnie ona była najważniejsza. Mogłam wtedy uciec, miałam przed sobą otwarte drzwi, ale podjęłam inną decyzję - powiedziała dla TVN24 niepełnosprawna pani Wioleta.

Kobiecie pomocy odmówił ZUS, argumentując, że takie są przepisy prawne. 20-latka żyje z zasiłku z MOPS-u, który wynosi około 604 złote miesięcznie.

Czytaj: Mieszkaniec domu socjalnego w Głogowińcu: Łukasz wyciągnął mnie z ognia

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: