WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Omijali szlaban, wjechali pod pociąg [ZDJĘCIA]

Omijali szlaban, wjechali pod pociąg [ZDJĘCIA]

10.09.2016, godz. 02:00
Omijali szlaban, wjechali pod pociąg
foto:

Tragedia na przejeździe kolejowym pod Słupcą w Wielkopolsce. Pociąg relacji Poznań - Warszawa staranował tam auto, które slalomem przemykało się pomiędzy opuszczonymi zaporami. Na miejscu zginęła 16-letnia dziewczyna, jej 20-letni towarzysz został ranny.

Jechali hondą. Za kierownicą niedoświadczony młokos, obok niego - nastolatka. W miejscowości Wólka nieopodal Słupcy chcieli przejechać przez tory. Zapory na przejeździe były opuszczone, ale dla zaradnego kierowcy to żadna przeszkoda. Świadkowie widzieli, jak honda lawiruje między szlabanami, które na tym przejeździe blokują tylko prawą część jezdni.

- Maszynista dobrze widział, co się dzieje na torach, bo słyszałem, jak trąbi - relacjonuje Jarosław Sobierajewicz z Radia Eska Rock, który jechał pociągiem. - Nie było gwałtownego hamowania i spadających z półek bagaży. I tak żadna siła nie zdołałaby zatrzymać składu przed przejazdem. Po chwili usłyszeliśmy chrupotanie jak przy zgniataniu plastikowej butelki. Pomyślałem, że uderzyliśmy w rower lub motocykl. Okazało się, że to był samochód - dodaje dziennikarz.

- Auto zostało zmiażdżone. Zginęła 16-letnia pasażerka, a 20-letni kierowca ze stłuczeniami głowy i klatki piersiowej trafił do szpitala. Lekarze zajęli się także kobietą stojącą na peronie, która została trafiona odłamkami roztrzaskanego auta - powiedział nam Dariusz Nowicki ze słupeckiej policji.

W pociągu nikt nie ucierpiał. - Konduktor łamiącym się głosem poinformował nas o wypadku i poprosił o opuszczenie wagonów. Po godzinie do Warszawy zabrały nas autobusy - mówi Sobierajewicz.

Zobacz: Prostytutka zeznała policjantom: Przyjmowałam klientów w mieszkaniu posła

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: