WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Onko-Olimpiada w Warszawie. JEDYNA taka impreza na świecie

Onko-Olimpiada w Warszawie. JEDYNA taka impreza na świecie

11.08.2016, godz. 08:39
Onko-Olimpiada w Warszawie
Onko-Olimpiada w Warszawie foto:

Onko-Olimpiada odbędzie się na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w dniach 18-21 sierpnia 2016 roku. W tym czasie wystartuje ponad 300 małych pacjentów z oddziałów onkologicznych z Polski i nie tylko! Wydarzenie objęła Honorowym Patronatem Agata Kornhauser-Duda, a także Małgorzata Foremniak i Szymon Majewski. Imprezę organizuje Fundacja Spełnionych Marzeń.

Fundacja Spełnionych Marzeń jest pomysłodawcą i organizatorem Onko-Olimpiady. Jej uczestnikami są dzieci i młodzież ze wszystkich ośrodków onkologicznych z Polski oraz wybranych z Litwy, Rumunii, Słowacji, Turcji i Ukrainy. Ponad 300 pacjentów będzie brało udział w VI Międzynarodowych Igrzyskach Sportowych "Onko-Olimpiada". - Aby pomóc chorym dzieciakom w budowaniu poczucia własnej wartości, a w szczególności tym, u których choroba pozostawiła trwały ubytek na zdrowiu, stworzyliśmy "Onko-Olimpiadę" - mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń. - Udział w zawodach sportowych to nie tylko rehabilitacja ruchowa, ale również możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania po przebyciu długotrwałego leczenia. Dzięki "Onko-Olimpiadzie" dzieci oraz młodzież mają okazję celebrować zwycięstwo nie tylko w konkurencjach sportowych, ale także to najważniejsze w ich życiu – wygraną nad chorobą nowotworową - dodaje Osuch.

W tym roku Agata Kornhauser-Duda objęła wydarzenie Honorowym Patronatem. Wspierać je będą także artyści - Małgorzata Foremniak oraz Szymon Majewski. Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy będą wspierać uczestników "Onko-Olimpiady".

Zobacz: Rozmowa o Powstaniu Warszawskim

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: