WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Operator Polsat News pobity w Puszczy Białowieskiej. "Próbowali go przejechać"

Operator Polsat News pobity w Puszczy Białowieskiej. "Próbowali go przejechać"

29.07.2017, godz. 16:30
Dziennikarz Polsat News pobity w Puszczy Białowieskiej
foto: printscreen Facebook

Operator Polsat News pobity w Puszczy Białowieskiej przez mężczyzn pracujących przy wycince drzew. Obaj sprawcy napadu - w wieku 22 i 47 lat - zostali zatrzymani. Do ataku doszło podczas realizacji materiału o Puszczy Białowieskiej. "Próbowali go przejechać" - relacjonowała koleżanka operatora z Polsat News, która była świadkiem zdarzenia. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

Atak na operatora Polsat News w Puszczy Białowieskiej. Do zdarzenia doszło w sobotę na drodze z Białowieży do Narewki, podczas realizacji materiału informacyjnego o puszczy. "Operatora próbowano potrącić samochodem. Kiedy schronił się wśród drzew został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, z których jeden uderzył go w głowę i powalił na ziemię. Drugi z mężczyzn ukradł kamerę" - relacjonuje portal polsatnews.pl. Napastnicy odjechali z kamerą, ale za kilka minut wrócili na miejsce zdarzenia, gdzie wyrzucili sprzęt operatora w krzaki. W kamerze nie było już karty pamięci. Ekipa Polsat News twierdzi, że napaść była związana z wycinką drzew i realizacją materiałów przez ekipę telewizyjną.

- W sobotę przed południem sprawdzaliśmy, czy w puszczy mimo wezwania przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości do wstrzymania wycinki nadal dochodzi do cięć. Towarzyszyła nam ekipa dziennikarzy - słowa Adam Bohdana z Fundacji Dzika Polska przytacza gazeta.pl

Przypomnijmy, że Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek wstępną decyzję o nakazie wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej do 4 sierpnia.

Źródło PAP przypomniało, że zgodnie z wcześniejszą decyzją Trybunału, Polska ma do 4 sierpnia czas na reakcję na zarzuty Komisji Europejskiej wobec wycinki. "Dziś Trybunał wydał tymczasową decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki, a po otrzymaniu odpowiedzi Polski, Trybunał podejmie decyzję, czy podtrzymuje swoją dzisiejszą decyzję, czy też nie" - podało źródło.

ZOBACZ: KE pozywa Polskę do Trybunału Sprawiedliwości za wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej

W sobotę popołudniu odbyła się krótka konferencja prasowa policji, w której podano, że sprawcy pobicia Operatora Polsat News byli pracownikami jednej z firm biorących udział w wyrębie lasu w tamtym regionie. Policja wciąż prosi świadków zdarzenia o wstawianie się na komisariacie i składanie zeznań.

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/trybunal-sprawiedliwosci-zakazuje-dalszej-wycinki-drzew-w-puszczy-bialowieskiej_1010819.html
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: