WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Oprawca emerytów uciekł za granicę

Oprawca emerytów uciekł za granicę

17.10.2016, godz. 05:00
FAŁSZYWY KSIĄDZ WIĘZIŁ NAS W DOMU GROZY
FAŁSZYWY KSIĄDZ WIĘZIŁ NAS W DOMU GROZY foto:

Marek N., fałszywy ksiądz, który prowadził nielegalne domy pomocy, nie tylko znęcał się nad pensjonariuszami. Prokuratura w Łodzi sprawdza, czy nie przejmował majątków starszych, schorowanych ludzi. Na razie nie można go przesłuchać, bo ukrywa się za granicą. Tymczasem służby zamknęły kolejne schronisko dla potrzebujących, którego był szefem. Tym razem w Wolicy (woj. wielkopolskie).

O Marku N. głośno jest od kilku dni. W Zgierzu pod Łodzią prowadził nielegalny dom pomocy. Warunki były tam tak fatalne, że pięć osób zmarło, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali. Kolejny tego typu ośrodek miał w Wolicy koło Kalisza. Powstał pod koniec wakacji bez żadnych pozwoleń i zgód. Mimo to trafiło tam kilkadziesiąt schorowanych, starszych osób. Do ośrodka kierowały je szpitale i opieka społeczna. Bez leków i opieki medycznej schorowane i bezbronne osoby zostały umieszczone za żelazną bramą. W weekend ośrodek został zamknięty.

Teraz prokuratorzy - po doniesieniach od pokrzywdzonych - sprawdzają wątek przejmowania przez Marka N. oszczędności jego podopiecznych, a nawet należących do nich mieszkań. Postawienie mu ewentualnych zarzutów może nie być prostą sprawą, bo mężczyzna przebywa za granicą i nie wiadomo, czy będzie chciał wrócić do Polski.

Zobacz także: Raport MSWiA szokuje: 115 pokrzywdzonych w handlu ludźmi

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: