WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Oskalpowana Patrycja potrzebuje pomocy

Oskalpowana Patrycja potrzebuje pomocy

12.09.2016, godz. 02:00
PATRYCJA MALINOWSKA OSKALPOWANA
PATRYCJA MALINOWSKA OSKALPOWANA foto:

Koszmar, który przeżyła Patrycja Malinowska (17 l.) z Suwałk (woj. podlaskie), trudno sobie wyobrazić. Jej długie włosy wkręciły się w silnik gokarta, a nastolatka została oskalpowana. Cierpiała potworny ból i przeszła załamanie nerwowe. - Zapuszczałam włosy, aby ściąć je w swoje 18. urodziny i przekazać na peruki dla chorych dzieci - opowiada dziewczyna. Teraz to ona potrzebuje pomocy.

- Jestem normalną nastolatką. Chodzę do szkoły, chciałabym wrócić do sportu - mówi Patrycja Malinowska. O jej wypadku na torze kartingowym w Augustowie (woj. podlaskie) pisaliśmy w lipcu. Nastolatka razem z krewnymi i przyjaciółmi jeździła gokartami, gdy nagle jej długie do pasa, rozpuszczone włosy wkręciły się w ruchome części silnika i oderwały się wraz z tkankami i skórą głowy. - Byłam w takim szoku, że nawet nie pamiętam, czy czułam wtedy ból - opowiada dziś dziewczyna. W szpitalu w Warszawie przeszła szesnastogodzinną ratującą życie operację. Lekarze próbowali przeszczepić jej własne włosy, które udało się wyplątać z gokarta - niestety, bez powodzenia. Aby zasklepić potworną ranę, przeszczepiono dziewczynie skórę pobraną z jej uda i pachwiny.Po kilku tygodniach spędzonych w szpitalu Patrycja wreszcie mogła wrócić do domu. Przeszła załamanie psychiczne, ale dzięki wsparciu mamy, przyjaciół i psychiatry dzielnie walczy z depresją. - Ona jest najsilniejsza, silniejszej od niej nie znam - chwali wpierający ją przyjaciel, Mateusz Ołów (20 l.). Mimo oporów i strachu rozpoczęła naukę w szkole gastronomicznej. - Denerwuje mnie to, że ludzie patrzą na mnie, ale staram się tym nie przejmować. Będę o siebie walczyć - zapowiada nastolatka.

Dziewczyna wierzy, że dzięki lekarzom niedługo znów będzie miała włosy. Na to potrzeba jednak czasu i pieniędzy. Pomóżmy spełnić jej marzenie.

Aby pomóc Patrycji, wystarczy zrobić przelew na konto Suwalskiej Fundacji Ochrony Zdrowia "Globmedis", która zaopiekowała się Patrycją.

Oto numer konta: 94 1020 1332 0000 1802 1016 6330, a w tytule przelewu należy dopisać "Patrycja Malinowska".

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: