WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Ostatnia szansa na znalezienie "złotego pociągu"

Ostatnia szansa na znalezienie "złotego pociągu"

22.08.2016, godz. 10:52
ODNALEŹLIŚMY ZŁOTY POCIĄG
ODNALEŹLIŚMY ZŁOTY POCIĄG foto:

"Złoty pociąg" zostanie odnaleziony? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu z nas. Na razie niestety mimo licznych prac nie udało się odnaleźć składu pancernego z okresu II wojny światowej. W najbliższych dniach mają zostać przeprowadzone odwierty. Niestety plany odkrywców na razie krzyżuje pogoda.

"Złoty pociąg" został znaleziony dokładnie rok temu. 12 sierpnia ruszyły poszukiwania złotego pociągu. Mają one potwierdzić autentyczność informacji podawanych przez dwóch odkrywców o tkwiącym pod ziemią pancernym składzie wypełnionym bronią, dziełami sztuki i innymi kosztownościami. Dziś, 22 sierpnia miały zostać wykonane odwierty w miejscach, które do tej pory nie były sprawdzane. Jak podaje TVN24 niestety plany poszukiwaczy pokrzyżowała pogoda. Na miejsce sprowadzono nawet specjalną wiertnicę. Niestety na razie nie będzie mogła być użyta. Ponieważ ziemia po ulewach jest zbyt mokra. - Wiertnica ugrzęzła, czekamy aż będzie można ruszyć. Musimy poczekać aż ziemia wyschnie - poinformował Andrzej Gaik, rzecznik ekipy poszukiwaczy.

Odwierty to prawdopodobnie ostatnia szansa na potwierdzenie, że faktycznie istnieje zasypany tunel kolejowy, w którym może być ukryty niemiecki pociąg pancerny.

Zobacz: Czy odkryją "złoty pociąg"?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: