WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Hanna Zdanowska to nowa prezydent Łodzi i senator Platformy ZDJĘCIA!

Hanna Zdanowska to nowa prezydent Łodzi i senator Platformy ZDJĘCIA!

15.12.2010, godz. 02:00
Oto nowa prezydent Łodzi
foto:

Hanna Zdanowska (51 l.), nowo wybrana prezydent Łodzi, w poniedziałek zaczęła rządy w swoim mieście. Niebawem przekonamy się, czy będą tak wesołe, jak wizyta pani prezydent w Chinach.

Hanna Zdanowska ma spore doświadczenie w pracy samorządowca. Była wiceprezydentem Łodzi, gdy miastem rządził odwołany w referendum Jerzy Kropiwnicki (65 l.). Jako wiceprezydent brała udział w targach przemysłowych, które odbyły się w chińskim Kantonie. Poleciała tam w towarzystwie kilku działaczy Platformy Obywatelskiej. O tym, że wizyta była bardzo udana, świadczy to zdjęcie, na którym Hanna Zdanowska tańczy na stole z... senatorem PO Markiem Trzcińskim (52 l.).

- Taniec to doskonała formuła relaksu - twierdzi pani prezydent. - Po ciężkim dniu można się w ten sposób odstresować.

Zarządzanie tak dużym miastem jak Łódź z pewnością stresujące będzie. W razie potrzeby Zdanowska może korzystać z pomocy swoich kolegów z Platformy Obywatelskiej. Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta, gdy składała ślubowanie, towarzyszył jej wianuszek czołowych polityków PO z Łodzi, na czele z odsuniętym na boczny tor po aferze hazardowej Mirosławem Drzewieckim (54 l.).

Wizję swoich rządów pani prezydent ograniczyła do 6-minutowego wystąpienia. Znacznie dłużej, bo około 30 minut, trwało odbieranie gratulacji od przybyłych na uroczystość

autor: Dariusz Kucharski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: