WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Otul miłością wcześniaka, zanim będzie za późno

Otul miłością wcześniaka, zanim będzie za późno

20.03.2017, godz. 00:00
Otul miłością wcześniaka, zanim będzie za późno
foto: Fundacja Kolorowy Świat

Jest takie miejsce na ziemi, w którym świat staje się bardziej kolorowy. Spotykają się tam ciocie czarodziejki oraz magiczni wujkowie, którzy każdego dnia walczą o uśmiechy dzieci, a ich rodziców obdarowują nadzieją. Tym miejscem jest Fundacja Kolorowy Świat, która od kilkunastu lat pomaga dzieciom dotkniętym mózgowym porażeniem dziecięcym oraz innymi wadami rozwojowymi.

Fundacja prowadzi dzienny oddział rehabilitacji, Kolorową Szkołę oraz Przedszkole, a od lutego Ośrodek dla wcześniaków i noworodków zagrożonych zaburzeniami rozwoju „OTULINKA”.

Co 20 minut w Polsce rodzi się wcześniak

Wcześniaki to maleństwa urodzone przed 37 tygodniem ciąży. Niektóre mają nawet 200-krotnie mniejsze szanse na przeżycie, niż ich koledzy urodzeni o czasie. Moment narodzin to dopiero początek ich walki. W inkubatorze spędzą jeszcze wiele tygodni. Dla ich rodziców to średnio aż 1500 godzin oczekiwania, stresu i lęku…

Ośrodek ,,OTULINKA” ma zapewnić maluszkom oraz ich rodzinom specjalistyczną pomoc w najtrudniejszych, pierwszych tygodniach życia. Aby było to możliwe, niezbędne jest wsparcie ludzi o wielkich sercach.

Otul wcześniaka miłością zanim będzie za późno, przekaż 1 %

Aby ułatwić przekazanie 1% podatku, Fundacja udostępnia bezpłatny program PIT, dzięki któremu można bezpiecznie rozliczyć się w kilka minut. Więcej informacji znajduje się na stronie www.kolorowyswiat.org.


Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: