WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Owsiak: Macierewicz zostaw nas k... w spokoju

Owsiak: Macierewicz zostaw nas k... w spokoju

22.10.2013, godz. 00:15
Antoni Macierewicz, Jurek Owsiak
foto:

Jerzy Owsiak (60 l.) do tej pory starał się trzymać z dala od polityki, ale gdy konferencja prasowa dotycząca finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została medialnie "przykryta" przez prezentację zespołu Antoniego Macierewicza (65 l.), Owsiak nie wytrzymał i zamieścił w sieci kontrowersyjne wideo, w którym ostro zaatakował polityka Prawa i Sprawiedliwości.

- Dzisiaj przegraliśmy. Po raz kolejny przegraliśmy z idiotyzmem, z nienawiścią, z taką manią, żeby nas wszystkich zatruć. Panie Macierewicz, zostaw nas pan wszystkich, k...a, w spokoju! - grzmi na nagraniu Owsiak. Twórca WOŚP ma dość tego, że społecznie ważne wydarzenia giną w ogniu absurdalnych oskarżeń i politycznej wojny. - Ja też chcę wyjaśnić, co się wydarzyło w Smoleńsku. Nawet jeżeli te wyjaśnienia nie będą zgodne z tym, co myślę, to jestem w stanie przyjąć każdą tezę, według spokojnie przeprowadzonych oględzin i spokojnie przeprowadzonych badań. Ktokolwiek by je prowadził. Nie wskrzeszę ludzi, którzy zginęli, ale wysłucham - tłumaczy.

Patrz też: Biedroń: Macierewiczem powinien zająć się psychiatra!

Twierdzi jednak, że działalność zespołu Macierewicza nie ma na celu wyjaśnia przyczyn, tylko doraźną walkę polityczną. - Ale nie mogę już. Nie mogę słuchać tej trucizny nienawiści, która jest z tych komunikatów pana Macierewicza i jego ekipy. Nie wątpię, że chcą być może to wyjaśnić, ale stokrotnie wątpię w ich intencje. Bo one są po prostu złe. One chcą udowodnić tezę, że ktoś jest winien i oni wiedzą kto - twierdzi Owsiak

Zobacz także: Marcinkiewicz o Macierewiczu: to kapłan tej sekty!

Na odpowiedź PiS nie trzeba było długo czekać. - Jeżeli Owsiak chce pokazać, że jest chamem, to jego sprawa. A jeżeli nie jest zainteresowany wyjaśnieniem tragedii smoleńskiej, to świadczy o jego poziomie etycznym - mówił wczoraj po południu Ryszard Czarnecki (50 l.), europoseł PiS. Macierewicz nie chciał komentować sprawy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: