WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Płacimy kredyty, a nie mamy gdzie mieszkać

Płacimy kredyty, a nie mamy gdzie mieszkać

20.03.2017, godz. 02:00
budowa osiedle włodarzewska
budowa osiedle włodarzewska foto:

Jak to możliwe, że ciągle dochodzi do takich skandalicznych sytuacji? Ludzie zadłużyli się po uszy na całe życie, żeby wreszcie mieć własne mieszkanie. Tyle że budowa, która miała zakończyć się dwa lata temu, ciągle trwa. I końca nie widać, bo stawiająca ją firma walczy z bankructwem i rosnącą kolejką wierzycieli!

"Właściciele" mieszkań przy ulicy Cybisa na warszawskim Ursynowie, opowiadając o swojej sytuacji, często przyrównują ją do niesławnej afery Amber Gold. Trudno im uwierzyć, że ich przerażające problemy są wynikiem tylko złego zarządzania. Podejrzewają, że ktoś celowo ich oszukał.

Siedem lat temu skusili się na atrakcyjnie brzmiącą ofertę firmy Włodarzewska S.A., która planowała wybudować nowoczesne mieszkania dla prawie 300 rodzin. Ludzie brali gigantyczne kredyty albo sprzedawali swoje dotychczasowe mieszkania, licząc na nowe i. nic!

Bo prace budowlane na Cubisa od dawna stoją w miejscu, a szturmowany przez tłum wierzycieli deweloper jest na skraju bankructwa. Gdzie podziały się pieniądze?

- Z narzeczoną klucze mieliśmy odebrać w marcu. Jak na razie nie mamy do czego. Straciliśmy ponad 350 tys. zł na zakup niewidzialnego mieszkania - mówi oburzony Łukasz (35 l.).

Poszkodowani uważają, że sprawa powinna zostać wyjaśniona przez organy ścigania! - Chcemy, żeby tej firmie i jej poczynaniom przyjrzał się minister sprawiedliwości. Złożyliśmy już doniesienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury - mówi nam Arkadiusz Skłodowski (44 l.).

Nowy zarząd Włodarzewskiej przekonuje, że mieszkania będą gotowe. Ale do końca 2018 r.!

- Data jest granicznym terminem przeniesienia własności lokali mieszkalnych dla ostatniego z wierzycieli, natomiast prace budowlane oraz procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie zakończą się wcześniej - przekonuje nas Jarosław Baniuk, wiceprezes firmy.

ZOBACZ: Były poseł PiS oskarżony o wyłudzenie 18 kredytów na bezdomnego

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: